Problem z sterownikami realtek brak managera nie wiadomo czy sterownik via czy realtek

Witam, mój problem polega na zintegrowanej karcie dźwiękowej ponieważ nie wiem jakie do niej dobrać sterowniki i chciałbym mieć managera realteka tak jak miałem w starym systemie ( ogólnie nie miałem wgrywanych żadnych sterowników po za Windowsowymi i karty graficznej)

 

Windows8.1 64 bit

 

Moja płyta główna to Gigabyte GA-970A-UD3 sa 3 rewizje a w 1.0 sterownik realtek a w 1.2 i 3.0 via w opisach jest ze jest to uklad ALC889

 

Z góry dziękuje za pomoc(przepraszam jak zły dział)

Wejdź na stronę Gigabyte, wpisz w szukajce nazwę płyty głównej i jak wyskoczy Ci specyfikacja płyty to wejdź w pole “support & downloads” tam wybierasz system i masz sterowniki. Jeżeli nie instalowałeś jeszcze sterów do niej to pobierasz chipset, lan i audio i w takiet kolejności instalujesz.

A rewizja ? bo na jednej jest via a na drugiej realtek

to w takim wypadku sprawdź rewizję płyty głównej programem CPu-Z (do ściągnięcia na portalu) i wtedy odpowiednio do rewizji.

http://zapodaj.net/078ac1beeae9a.png.html   

 

oto screen z programu jak z tego odczytac ?

 

Mateusz99PL, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

wybacz za zwłokę, ale sam zgłupiałem przez chwilę. Żeby nie wprowadzać Cię w błąd otwórz boczną ścianę komputera i odczytaj rewizję bezpośrednio z płyty (górna lewa strona).

Przepraszam, nie pomyślałem już zrobione

Rewizja 1.2

zainstalowane ale nic nie daje (realtek nic się nie dzieje a via wcale się nie chce zainstalować)

Gdy zainstaluje chipset to jest tylko jakis catylas control panel a mam tylko procka od Amd a karte graficzna mam od nvidii.