Problem z sterownikiem(ami?) Microsoft ISATAP

Witam

Wiem już, że problem leży u dostawcy internetu (mam Iplusa) i to przez niego pojawiają mi się ciągle nowe sterowniki z wykrzyknikami w menedżerze urządzeń o nazwie Microsoft ISATAP*(liczba). W sumie pojawiło się już 169 takich sterowników, a z każdym uruchomieniem systemu liczb powiększa się o 1 sterownik. Błagam o pomoc, ponieważ zauważyłem, że przy uruchamianiu systemu nieraz pasek ładowania systemu mi się zacina i ładowanie systemu wydłuża się i nawet całą minutę. Oczywiście jestem użytkownikiem Visty.

a oto screen sterowników:

terry.th.jpg

"Witam. Ja zrobiłem tak: START/Panel sterowania/Centrum sieci i udostępniania/zarządzaj połączeniami sieciowymi/ klikasz prawym myszki na połączenie sieciowe i wybierasz właściwości. odznaczasz kwadracik z “Protokół internetowy w wersji 6 (TCP/IPv6), klik OK. Teraz menadżer urządzeń i odinstalować wszystkie karty Microsoft ISATAP.”

Ten trik u mnie nie działa.

http://support.microsoft.com/kb/932520/pl

Czytałem już to, może i komuś, komu te sterowniki się nie mnożą problemu nie sprawia, ale jak ktoś ma takiego czegoś setki, co tylko spowalnia uruchamianie systemu, to wybacz :smiley:

pojawiają się nowe urządzenia tego typu ? wyłącz je w menadżerze urządzeń.

Problem już rozwiązany. trzeba wykorzystać małe narzędzie zwane devcon> http://support.microsoft.com/kb/311272

Usuwamy masę wpisów ISATAP za jednym poleceniem, dzięki czemu nie musimy klikać kilkaset razy w menedżerze urzadzeń:

1.start>uruchom>wpisujemy w polu: (lokalizacja narzedzia devcon w moim przypadku to jest C:\Users\Dominik\Desktop\i386\devcon.exe) remove *ISATAP* i enter oczywiście, czyli całe polecenie w moim przypadku wygląda tak: C:\Users\Dominik\Desktop\i386\devcon.exe remove *ISATAP*

  1. Wyłączamy usługę IP Helper (Pomoc IP): polecenie uruchom>msconfig>usługi>odznaczamy usługę Pomoc IP

I już nigdy w menedżerze urządzeń nie pojawi się żadne urządzenie typu ISATAP :slight_smile:

Pozdrawiam wszystkich użytkowników Iplusa :wink: i wszystkich forumowiczów :slight_smile: