Problem z sterownikiem audio

Witam, dość typowa sytuacja jak u każdego … nie działa mi dźwięk w słuchawkach.
Może zacznę od początku.
Laptop Toshiba Satellite a500
Karta NVIDIA GeForce GT 330M
System Win7 64-bit

Problem zaczął się niedawno, a mianowicie. Po podłączeniu słuchawek o wejściu mini-jack to laptopa dźwięk nie ukazywał się. Grał natomiast z wbudowanych głośników.

  1. Spostrzeżenie: Czy słuchawki zostały uszkodzone? - NIE (słuchawki sprawdzone na innych urządzeniach - działają)
  2. Spostrzeżenie: Czy jest zniszczone wejście słuchawkowe? - NIE WYDAJE MI SIĘ

Postanowiłem odinstalować i zainstalować ponownie sterownik audio NVIDIA ver. 1.3.26.4
Nic nie dało. Ta sama sytuacja powtarzała się z ver. 1.3.34.3 jak i z wersją 1.2.24.0.
Jako, że tonący brzytwy się chwyta zainstalowałem Realtek HD Audio 2.82. Tym samym obalając moje 2-gie spostrzeżenie na temat wejścia słuchawkowego. Nie było zniszczone, wręcz przeciwnie sprawne, ale … dźwięk miałem z słuchawek jaki i z głośników.
Idąc za ciosem odinstalowałem i zainstalowałem starszą wersję w której ukazuje się POP-up z Menadżerem Realtek-a (wersja 2.75). Po podłączeniu słuchawek do wejścia mikrofonowego pojawia się Menadżer z ustawieniami dla mikrofonu.
Po podłączeniu słuchawek do wejścia słuchawkowego … nic. Dźwięk dalej leci z obu.
Podobna sytuacja pojawia się po aktualizacji systemu Windows, odinstalowaniu i instalowaniu sterowników Dźwięku w Menadżerze urządzeń.
Kombinowałem również z ustawieniami w Menadżerze dźwięku. Problem nadal się pojawia.

Proszę dobrego samarytanina by wytłumaczył co należy zrobić by podłączeniu słuchawek do wejścia na mini-jack dźwięk wydobywał się z słuchawek a nie z głośników, a po wyjęciu tylko z głośników.

Prawdopodobnie tu problem, albo uszkodzone gniazdo, czyli przełączanie mechaniczne głośników wewnętrznych, albo uszkodzony mikrostyk na płycie głównej (zależy od rozwiązania) - serwis.