Problem z sterownikiem nvidii

Zakupiłem Nvidia 1060 6GB do Linuksa Manjaro.
Zainstalowałem sterowniki z oficjalnej strony nvidia i wszystko działa dopóty nie zrobię rebootu. Na reboocie staje na ekranie z napisami, zrobię jak zainstaluję sterowniki na nowo (instalator widzi stare sterowniki i wpierw je usuwa) to obraz startuje. I co restart muszę robię reinstall by mieć obraz.

Instalator widzi poprzednie sterowniki, ale z jakiegoś powodu ich nie uruchamia co restart system. Podobny efekt jest na sterownikach nonfree z narzędzia Manjaro.

Xorg.log (39,5 KB)
nvidia-installer.log (5,2 MB)
nvidia-uninstall.log (1,8 KB)

Czy możesz zrobić test i przed restartem podpiąć kabel od monitora od płyty głównej? Tak do płyty głównej, nie do karty graficznej.

podpinając jeden monitor do intergry, drugi do dedykowanej obraz mam tylko z dedykowanej. Integra jest w biosie wyłączona.

Zacznij od usunięcia tego parametru z linii komend jądra w konfiguracji Gruba:
nouveau.modeset=0

To jest: edytuj plik /etc/default/grub i usuń to wyrażenie, zapisz zmiany i potem:
sudo grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg

Potem, jeśli istnieje plik /etc/X11/xorg.conf usuń go. Potem sprawdź, które pliki (o ile istnieją w katalogu /etc/X11/xorg.conf.d) nie należą do żadnego pakietu, bo np. zostały utworzone przez instalator ze strony NVidia lub czynnik ludzki tak zwany :joy:
find /etc/X11/xorg.conf.d -type f -exec pacman -Qo {} \;

Usuń te pliki, które nie należą do żadnego pakietu.

Sprawdź czy w któryms pliku w katalogu /etc/ nie został zablokowany moduł nouveau:
sudo su -
pushd /etc; grep -rIi blacklist; popd

Jeśli w którymś pliku znajdzie „blacklist nouveau” to edytuj ten plik i zakomentuj tą linię znakiem #.

Zrestartuj komputer. Jeśli ten radosny taniec nie przyniesie żadnych zmian, to niestety czeka cię reinstalacja systemu, bo bajzlu narobiłeś instalując ręcznie sterowniki ze strony nvidia. MHWD Manjaro też zapewne cudowne nie jest, i tak dalej.

A jakbyś zdecydował się reinstalować system to zrób od razu na GPT/UEFI.

Info:
Configure Graphics Cards - Manjaro .

To nic nie dało.

Zrobiłem format Manjaro, to wysypało obydwie instalacje Windowsa, więc zrobiłem format Windowsa także. Grub po formacie Windowsa zaczął go widzieć. Oba systemy normalnie wstają, pozostaje tylko zainstalować sterowniki nvidii z ich strony. Jak tu się wyłącza serwer grafiki, bo instalator nvidii mnie nie chce przepuścić dalej. W miarę ok działa ten nonfree z mhwd, ale nie widzi rozdzielczości 1680x1080 dla monitora podpiętego kablem displayport>vga. Wszystkie inne widzi, ten konkretnej rozdzielczości nie ma do wyboru.