Problem z stronami HTTPS


(ambioda12) #1

Witam otóż mam problem ze stronami które są kodowane… Posiadam Windows xp 64 bity wersję angielskojęzyczną. Po formacie zaczęły się właśnie te problemy na IE (który jest orginalnie zainstalowany na xp) nie wchodziła żadna strona szyfrowana. Po pobraniu na innym komputerze innej przeglądarki (safari)
GOOGLE.PL już zaczęło działać ale wciąż większość stron typu facebook nie działają. W błędzie który się wyświetla pisze iż nie może nawiązać połączenia ze stroną (przypisanie dns nie pomogło, programy typu TCP/IP Repair też nie ) Co mam robić zaczyna mnie to irytować… Dodam iż zainstalowałem SP2 (bo była orginalnie sp1 ) nic nie dało chciałem update IE zrobić (bo z tego co się orientuje to jest tam 5 ) też nie działa ponieważ pokazuje błąd iż oprogramowanie nie współgra z wersją systemową.


(Bogdan_G) #2

To już problem z XP. Gdy chcesz więcej, to przeinstaluj na XP 32bit i zainstaluj SP3.
To wymóg, a na XP SP3 nie ma ograniczenia wyświetlania http. To przeglądarka ma obsługiwać https np FF 51 i wyświetla, ale ie8 nie nadaje się już do neta. Tylko błędy skryptów i tam inne…


(ambioda12) #3

zależy mi na 64 bitach bo mam 4 gb ram a 32 bitowy nie obsługuje tyle ;/


(Bogdan_G) #4

Ale XP x86 bierze dużo mniej pamięci i obsługiwana pamięć, to 3.2GB, a to jest niemało. Za to właśnie SP3 daje względnie wygodną obsługę programów 32bitowych. Jeszcze przez długie lata będzie chodził firefox - ostatni dla XP.
Weź to inaczej - dodasz SP3, dodasz directx 9.29 redist, dodasz smplayer i masz prawie wszystko, jeszcze jaki office 2007 - a wszystko, to 32bit.

Na moim aktualnie sprawnym pc - 10 lat chodzi XP, biuro, wszelkie multimedia, firefox 51 - i nie zamierzam z niego zrezygnować.
Co do XP x64, to MS zatrzymał się na SP2, a szkoda…