Problem z stworzeniem aktywatora TeamSpeaka3

Witam. Mam problem z utworzeniem aktywatora TeamSpeaka3. Próbowałem na wszystkie sposoby, ale jedynie co działa to odpalenie ręczne z poziomu katalogu skryptu ts3client_runscript.sh. Folder z TS mam tu ~/.TeamSpeak3-Client-linux_x86. Robię aktywator do tego pliku i nie działa. Stworzyłem dowiązanie, ale jak tylko przeniosłem je na pulpit przestało działać.

W aktywatorze wpisywałem te polecenia

Kolejna kombinacja

Jedynie co zadziałało to te polecenie, ale nie można dodać go do aktywatora

Skrypt, który odpala TS wygląda tak

W folderze znajduje się plik ts3client_linux_x86, ale jego nie da się ani graficznie, ani przez basha odpalić. Jedynie przez ten skrypt.

Mam zainstalowanego Ubuntu 10.04 x86. Paczki deb nigdzie nie mogłem znaleźć. Trochę to jest upierdliwe wchodzić do katalogów aby odpalić TSa, którego dużo używam.

Będę wdzięczny za pomoc

#!/bin/bash


cd /home/adrian/.TeamSpeak3-Client-linux_x86 && sh ts3client_runscript.sh

Ten plika zapisujesz jako /home/adrian/start_ts3.sh

chmod +x /home/adrian/start_ts3.sh

i w aktywatorze podajesz /home/adrian/start_ts3.sh

Że też sam na to nie wpadłem:) Thx matiit. Zawsze można na ciebie liczyć.

Pozdrawiam

A po kiego grzyba skrypt? :stuck_out_tongue: Podałeś po prostu złą kombinację w aktywatorze - prawidłowo powinno być tak:

/home/adrian/.TeamSpeak3-Client-linux_x86/./ts3client_runscript.sh

ewentualnie

sh /home/adrian/.TeamSpeak3-Client-linux_x86/ts3client_runscript.sh

Pozdrawiam!

Próbowałem też tego roobal:) Bez skutecznie

adrian@adrian-desktop:~$ sh /home/adrian/.TeamSpeak3-Client-linux_x86/ts3client_runscript.sh

/home/adrian/.TeamSpeak3-Client-linux_x86/ts3client_runscript.sh: 9: ./ts3client_linux_amd64: not found

Dziwne cyrki z tym TSem:)

A pierwsze polecenie próbowałeś?

Pozdrawiam!

tak. Cyrki są z tym aktywatorem, ale skrypt do uruchomienia skryptu działa:)

@roobal

Twoje propozycje nie mogą działać, bo skrypt ts3client_runscript.sh wykonuje “./ts3client_linux_x86”, więc ten sktypt musi być odpalany w katalogu, w którym znajduje się binarka ts3client_linux_x86. Dlatego musi być "cd "

@etam ano racja. Podejrzewam, że ten skrypt ma za zadanie sprawdzić wersję systemu i wybrać odpowiednią wersję programu, dlatego może zamiast tego skryptu ts3client_runscript.sh uruchomić bezpośrednio plik ts3client_linux_x86 i wtedy nie powinno być problemu z aktywatorem albo przerobić skrypt i podać w nim ścieżke bezwzględną do pliku.

Pozdrawiam!

Nie dało się:/ ale dobra już problem jest rozwiązany. Zamykam temat;)