Problem z subwooferem

Witam,kupiłem głośniki Tracer Hi-Cube (2.1) jeśli podpinam je do laptopa (Samsung RV511) z kartą dźwiękową Realtek HD subwoofer nie działa, nawet jeśli podpinam je do Iphona też działa ją tylko głośniczki.Nie czuje  bassu.Co mam w tej sytuacji zrobić?

Na subie - tylnej ściance, nie ma pokrętła z filtrem częstotliwości? Może ustawiony jest na minimum. Dalej nie wiem co to za głośniki. Podaj dokładnie model.

Bass jest podkręcony na maksa, a głośniki są firmy Tracer Hi-Cube trg-495

Albo sub padł albo kable masz gdzieś przegięte i pęknięte. Włącz muzykę i kawałeczek po kawałeczku ruszaj po kolei każdym kablem który wychodzi z suba. Jeżeli w którymś momencie zagra - to kabel, jak nie to znaczy że albo kabel tylko nie znalazłeś albo jednak sub strzelony.

Tylko jak podłączam samego suba to działa i bass jest dobry,ale zanika wtedy kiedy podłączam głośniczki.

Najwidoczniej dochodzi do zwarcia po podłączeniu małych głośników. Reklamacja?

Dobra spróbuje je oddać i kupić jakieś inne .

Przecież mogą być te same, tylko sprawne.

Jeszcze spróbuje przeinstalować sterowniki lub kabelkami poruszać może to coś da.

A karta dźwiękowa i samo wejście obsługuje dźwięk 2.1?

Nie mam Pojęcia.Mógłbyś powiedzieć jak to sprawdzić ?

W małym uproszczeniu - każda karta obsługuje dźwięk stereo, bo 2.1 to oznaczenie rodzaju i ilości głośników nadal tylko stereo.

Instalowanie sterowników nic nie da, jeśli występuje to także na innych urządzeniach. Wydaje się to być problemem sprzętowym w samych głośnikach.

Tu masz racje. Ale o ile się nie myle (nie znam się nad tym zbytnio) taka konfiguracja wymaga odpowiedniego złącza. Może warto zapytać w jaki sposób głośniki podłączone sa do komputera? Według instrukcji jest wiele możliwości konfiguracji (kilka wyjść)

Mylisz się. Odpowiednie gniazdo to zwykłe gniazdo stereo typu jack (minijack) 3.5mm, zazwyczaj oznaczone na panelu kolorem zielonym. Nie komplikuj sprawy, tam gdzie nie trzeba. To są zwykłe głośniki, podłączane do zwykłego gniazda.

Dziękuje wszystkim za pomoc wystarczyło poruszać kabelkami i wszystko działa :slight_smile: