Problem z svchost.exe w Win XP Pro

Ostatnimi czasy po dluzszej obecnosci w necie (chociaz nie zawsze) proces svchost.exe zaczyna zajmowac 99 % zasobow procka. Jestem pewien, ze to nie zaden wirek ani trojan, bo dzieje sie tak takze po czystej instalacji. Uzywałem roznych zapor i antywirów i dalej to samo. Gdy zamkne ten proces to windows powraca z Luny do stylu klasycznego. Jest to plik podpisany przez MS, svchost a nie jakies svhost itd. Nawet zablokowalem temu plikowi dostep do sieci a i to nic nie dalo. W wierszu polecenia sprawdzilem wszystkie usługi połączone z tym procesem, ktore korzystaja z netu, ale nic podejrzanego nie zauwazylem (moze to, ze GG podpina sie pod ten proces). Syfu na dysku na 100% nie mam. jesli ktos zna rozwiaznie to bylbym wdzieczny bo juz mam dosc tego.

PS: Na Viscie problem nie wystepuje

Poczytaj ten temat

A jak wyłączysz gg to też tak tnie?

sory za wcięcie w temat… czy Wy tez macie więcej niż jeden proces svchost.exe? bo ja mam z 6 :? nie wiem czy jest ok… najwiecej zajmuje 1 …ma 25…czy to duzo?

jest ok :wink:

Też. Z tym, że svchost nie zawsze sie tak zachowuje. Teraz np. wszystko dziala normalnie. Nie bylo by w tym nic nietypowego, gdyby nie to, ze problem wystepuje po czystej instalacji, a xp ma oryginalnego.

A jakiego używasz antywira? i czy po jego wyłączeniu jest to samo?

Wreszcie udalo mi sie problem rozwiazac. Okazalo sie, ze winny był moduł automatycznej aktualizacji programu do defgramentacji Diskeeper. Nie mam tylko zielonego pojecia, co on mial z svchostem wspólnego, ale cóż, wazne ze juz jest ok. Takze problem rozwiazany, dzieki za pomoc.