Problem z svchost.exe

Witam.

Mój problem jest następujący. Proces svchost.exe strasznie wykorzystuje mi procesor, przez co nawet otwieranie folderów staje się uciążliwe. Widać to na załączonym screenie:

http://www.iv.pl/images/00211212920659347121.jpg

Zwracam się z prośbą o pomoc w pozbyciu się tego procesu, sam niestety nie wiem jak. Szukałem na google ale trafnej pomocy nie znalazłem.

Pozdrawiam

svchost to jakiś proces uruchomiony w tle lub jakaś aplikacja tak więc svchostów dużo może być.Co Ci się uruchamia ze startem WINDOWS?A spróbuj wyłączyć firefox i wtedy zobacz czy tak Ci zżera.

Svchost.exe to ważny proces systemowy związany z zarządzaniem systemem i może mieć kilka uruchomionych instancji. Uruchamiają się razem z niektórymi programami. Wysokie zużycie procesora przez jeden z tych procesów związane jest często z błędnie działającą aplikacją lub zainfekowaniem svchosta przez wirusa.

“Zabij” ten svchost który powoduje takie zużycie (np. przez programik Process Explorer) i obserwuj, która uruchamiana aplikacja go wywołuje. Przeskanuj system antywirusem (lub takimi online np. ArcaMicroScan).

Kiedyś spotkałem przypadek, że taki problem powodował firewall Kasperskyego przy ściąganiu czegoś z netu. Wtedy zmiana firewalla na inny rozwiązała problem.

svchost odpala sie najbardziej jak podłączam neta, jak jestem rozłączony wszystko gra.

mam neostrade modem fast800 stery SAGEM-Fast800-A_4_8

w czym problem ?

W menedżerze zadań > Procesy > Widok >Wybierz kolumny > zaznacz Nazwa ścieżki obrazu > Ok .I rozciągnij widok tak żebyś widział skąd ten svchost działa:

Przechwytywanie_.JPG

Jeżeli z system32 to jest OK .Kliknij prawym na ten zasobożerny svchost Przejdź do usług ,będziesz miał podświetlone usługi które są odpalone z wystąpienia svchost ,nie które usługi można po prostu wyłączyć ,np zasobożerną usługa odpalaną z svchost jest Usługa udostępniania w sieci programu Media Player.

http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp … 12562.html

Zainstaluj, podejrzyj co generuje obciążenie, wyłącz usługę/proces.

zielin93 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.