Problem z svchost na Windows 7


(Zulaw8) #1

Witam,

Mam następujący problem,od pewnego czasu pojawia program svchost.exe obciąża procesor w 50%.Program startuje jedynie kiedy uruchamiam internet (neostrada,nie korzystam z aplikacji tp).Kiedy zamykam proces połączenie z internetem teoretycznie nadal istnieje ale fizycznie niestety nie (brak możliwość przeglądania stron itp) tak samo dzieje się kiedy blokuje aplikację za pomocą firewalla (comodo).Skanowałem system kilkakrotnie i nie wykrył wirusów,tzn było kilka plików zainfekowanych ale ich usunięcie nie zmieniło problemu.Szukałem pliku i znalazłem go jedynie w katalogu system32 także nie usuwałem.

Gorąco prosiłbym o pomoc,czy jest to wirus a może wina systemu?

Dołączam zrzut z menedżera nie wiem czy się przyda :]

Z góry dzięki za pomoc!

beztytuummf.th.png


(slawex1983) #2

Ściągnij program process explorer http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 96653.aspx

W menu wybierz View i zaznacz pozycję Show Process From All Users. Najedź kursorem na svchost, który obciąża procesor i podaj tu zawartość dymka, który się pokaże.


(Zulaw8) #3

beztytuuzml.th.png

Z tego co udało mi się ustalić za pomocą programu do diagnostyki windowsa to z tych procesów w dymku najwięcej zżera "pomoc Ip",ale co to i jak zmienić nie doszedłem.


(slawex1983) #4

Włącz menu start. W polu wyszukiwania wpisz services.msc. Odszukaj usługę Pomoc IP i włącz jej właściwości. W polu typ uruchomienia ustaw wyłączony. Kliknij OK i zresetuj komputer. Zobacz, czy Internet będzie działał oraz, czy obciążenie będzie w normie.


(Zulaw8) #5

Zrobiłem tak jak mówiłeś i wszystko działa jak należy.

Wielkie dzięki i Pozdrawiam!


(Djmaastechno) #6

Witam,

ja mam identyczny problem z svchost.exe na windowsie 7 64 bit. Tylko, że zrobiłem to co było pisane wyżej al enie pomogło. Proces ten zżera mi ok 100 000 K :wink:. niże wrzucę zdjęcie z programu Process Explorer. Proszę o odpowiedź i pomoc w tej sprawie. Z góry dziękuję. Link do zdjęcia:

svchostexe.png