Problem z Sygate Persona lFirewall

Witam wszystkich, od niedawna mam zainstalowany wyżej wymieniony firewall i mam problem co do niego: mianowicie firewall czesto (a nawet bardzo czesto) wyżuca mi taki monit powyzej zegara: “An aplication named {[blebleble] has been blocked from acsessing to netwaork” wiem że to dobrze i ciesze sie bardzo że mi blokuje tylko jak to wyłaczyc ten monit wyskakuje nonstop:( poniżej jest w prawdzie opcja “do not show me again” ale jak ja zaznacze to i tak nic nie daje bo to sie wciaz powtarza z tąsamą aplikacja. Jesli ktos wie jak to zablokowac prosze o pomoc [w miare szczegółową jak można:)] dzieki wielkie, a tak na marginesei to istnieje spolszczenie do tej aplikacji?? dzieki za opd

trzeba wejsc do opcji!

nie uzywam juz tego oprogramowania i nie pamietam dokladnie, ale trzeba na pewno w opcjach, w dziale massages albo cos w tym stylu don’t show.

a tak przy okazji to prawde mowiac nie polecam tego oprogramowania.

lepszy jest zone alarm. uzywalem sygate bo jest dosc maly i nie zamula systemu, ale nie dziala zbyt dobrze.

przynajmniej moim zdaniem

ale zone alarm przynajmniej w darmowej wersji nie pozwala na udostępnienie internetu, pozdrawiam

cytat:

Program chroni przed nieautoryzowanym dostępem do zasobów użytkownika, wykrywa „różnej maści” konie trojańskie, szpiegów i robaki. Sygate może zostać uruchomiony na dwa sposoby – poprzez automatyczny start podczas uruchamiania systemu lub ręcznie w dowolnym momencie. Program oferuje wiele zdefiniowanych trybów zabezpieczania co jest szczególnie wygodne dla osób nie lubiących wgłębiać się w tajniki metod zabezpieczania. Bardzo interesujący jest wariant konfiguracji gdy Sygate informuje użytkownika o próbie niedozwolonego dostępu do zasobów, dopuszczając jednak do pobrania niezbędnych danych do prawidłowego uruchomienia WWW czy też pobrania zadanych plików. Aplikacja może współpracować z innymi firewallami równolegle.

sygate ciebie informuje że coś zostało zablokowane przed wyjsciem do śieci. są różne powody takiego zablokowania… albo program wychwycił że coś jest nie słusznego z działniem pewnej aplikacji czy też innej rzeczy i że za dużo sobie pozwala (że tak się wyrażę) i ją zablokował lub też ty tak ustawiłes żeby blokował ta rzecz (nie wiem co ci akurat blokuje i jak możesz to napisz dokładnie co ci blokuje).

wejdz sobie w zakładke applications i tam jest mała tabelka gdzie widniją wszystkie działające programy. przy nich są poznaznaczane (grupa file list) takie zapytajniki - ? lub inne rzeczy. nascinij prawym klawiszem myszki na wybraną przez ciebie aplikacje i wybierz jedną z 3 opcji - allow, ask albo block. najbezpieczniej jest mieć na ask bo wtedy sygate będzie cię o wszystkim informował a jak nie chcesz by coś wychodziło po za twój komp to block lub remove. w zakładce tools - options - general - notification widnieją słowa - hide notofication messages (możesz ta opcje odchaczyć choć opcje sa ustawione domyślnie. wypada je zmieniać jeśli użytkownikowi nie zaspokają takie a nie inne ustawienia). p.s z tego co wiem nie ma spolszczenia do sygate

wiem ja zasade działania firewalla znam ale, rozchodzi mi sie o to by nie wyswietlal tego uciazliwego mointu o tym ze blokuje, ale zeby sobie w tle blokował to co wczesnij kazalem mu blokowac, a mnie non stop o tym nie informował. Dla przykładu w Zone bez problemu mozna mu usawic zeby nie wyswietlał takich informacji, ze np był atak na kompa czy cos w tym stylu.

jeszcze jedno pytanko, w opcjach jest zakładka log [nie weim dokładnie doczego to] odznaczyłem wszystkie “ptaszki”[enable seciurity log albo enable system log] w opcjach tej zakładki i przestało mi wyzucać ten monit, jednak nie wiem czy to nie są jakie potrzebne zabezpieczające opcje. Jesli ktos wie o co w tym biega prosze napisac

Witam,

Tego samego monitu już Ci więcej nie wyświetli, zaufaj mi. :wink:

I wszystko na ten temat. Zrób tak i żaden monit więcej się nie pojawi.

Logi są swego rodzaju informacja dla Ciebie o tym,

co się działo podczas buszowania w internecie.

Czyli firewall zapisuje informacje o tym, gdzie byłeś, co robiłeś itp…

Oczywiście jeśli Ciebie to nie interesuje,

to wyłącz ich zapisywanie i tyle. (w Tools->Options->Log).

post nr. 1000