Problem z sygnałem neostr

Witam

Kolega ma neostradę 6 mb, rozsyła sygnał drogą radiową na kilka kompów w mieszkaniu (do pokoju córki, żony itd).

Ponieważ mieszkam obok za ścianą, postanowiliśmy spróbować czy ja tez bym ją odbierał.

Faktycznie odbieram sygnał ale tylko mniej więcej 150-250 kbps. NAWET GDY PRZYSZEDLEM DO NIEGO DO MIESZKANIA Z LAPKIEM SZYBKOSC NIE ZMIENILA SIE.

Jego wszystkie kompy korzystają z maksymalnej przepustowości 6mb.

W CZYM TKWI PROBLEM? SKAD TO OGRANICZENIE?

Z GóRY DZIEKUJE ZA POMOC I SUGESTIE.

Przez co podłączony jest internet do tych kompów przez jakis kabe, czy przez WiFi…??

Oczywiście sygnał rozsyłany jest przez WiFi.

Jak przez WiFi to nie ma sie co dziwic a tym bradziej gdy przeszkodą jest sciana.

Ja również miałem kiedyś neostrade i chciałem przez WiFi podłączyc drugiego kompa miedzy nimi znajdowały się 3 sciany i do drugiego kompa sygnał wcale nie docierał.

Nie zrozumiałeś mnie najwyrazniej. sYGNAł DOCIERA ZAWSZE, NAWET PRZEZ śCIANę (mam antenkę dookólną)

Otóz nawet gdy przyniosłem swojego laptopa do mieszkania sąsiada odbierany sygnał się nie zmienił.

Mój laptop leżał obok jego i mój wskazał prędkość 200kbPs a jego 6mb.

Odległość nie ma tu znaczenia (tzn wiem że gdybym odszedł daleko to sygnał by znikł) ale nie oto tu chodzi, tu sygnał jest ciągle TYLKO PRęDKOść JEST NISKA.

gDZIEś JEST JAKIEś OGRANICZENIE NAłOżONE. TAK TO MI WYGLąDA. SąSIAD JEDNAK NIC NIE WIE O żADNYCH OGRANICZENIACH.