Problem z sygnałem wi fi

witam, ostatni kupiłe router dlink 2640b z namową użytkowników tego forum, jest strasznie slaby zasieg wi fi , moje pytanie brzmi: jaką natenkę mam kupić żeby dobrze śmigało( nie zanikał net )

http://allegro.pl/item989961330_antena_ … _4174.html

taka bedzie dobra??? lub może jakaś inna propozycja z allegro

lub z tego sklepu: http://www.sklep.strefak.com.pl/anteny-c-366_373.html

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

podejrzewam że nie za dużo da ci ta antena ale moge się mylić :slight_smile: poprostu nie kupuje sie routerów d-linka tylko LINKSYSa. A jeżeli chcesz już D-linka to z funkcją boost lub typu draft n one mają największy zasięg. dziękuje dobranoc :smiley:

Ludzie nie wprowadzajcie chłopaka w błąd.

Co do Linksysa może ci się różnić od Delinka pod kontem niezawodności i to też bym się kłócił a co do zasięgu to JEDEN GRZYB !!

Wszystkie routery tego typu mają praktycznie identyczny zasięg ponieważ muszą spełniać określone europejskie normy. Tak że ich nadajniki działają z identyczną mocą.

Jeżeli chcesz koniecznie mieć większy zasięg to kup sobie do tego delinka antenę panelową z dobrym zyskiem z 19 db lub większym bo ta dookolna to kaszana.

Co do większe mocy nadajnika routera to raz że w Polsce raczej takiego routera nie kupisz a druga że to nic ci nie da , sam kiedyś zwiększałem moc apeka do pół wata a i tak miałem lipę bo nadajnik zakłócał odbiornik w apeku.

Napisz na jaką odległość chcesz wysłać i odbierać sygnał wi-fi to ci coś doradzę a tego Delinka nie zmieniaj na Linksysa bo ty bez sensu poza tym szkoda pieniędzy no i efekt będziesz miał zerowy. Acha poza tym przy Linksysie nie podłączysz innej anteny bo anteny linksysów s mocowane na stałe.

mam zamiar wysyłać na odległość 10 metrów po Lini prostej od routera ( po drodze jest jedna ściana drewniana i regał)

linksysa miałem wcześniej ale sie popsuł i wymieniłem na dlinka 2640B , najlepiej propozycje co mam kupić proszę z allegro lub z tego sklepu. kupując antenke zwracać uwagę na ““Kąt promieniowania w pionie””???bo widziałem antenki co mają 12 stopni i takie co mają 20 stopni . Czekam na odpowiedź . Pozdrawiam

Dodane 20.04.2010 (Wt) 14:51

odswieżam