Problem z synchronizacją Ambilight z HUE (Philips)

Od kiedy używam telewizora Philipsa z ambilight, nie wyobrażam sobie oglądania czegokolwiek bez tych światełek. Postanowiłem rozszerzyć zakres świecenia. Kupiłem mostek HUE i kolorowe żarówki HUE. Skonfigurowałem mostek, dodałem żarówki, mogę nimi sterować poprzez aplikację HUE na smartfonie.

Kiedy próbowałem skonfigurować telewizor, to nie był w stanie odnaleźć mostka. Sprawdziłem jeszcze raz konfigurację, czy mostek i telewizor są w tej samej sieci. I nic. Zrobiłem reset i restart oprogramowania telewizora i wtedy udało się skonfigurować mostek. Ambilight zaczął synchronizować świecenie żarówek HUE. Magia.

Następnego dnia synchronizacja się wysypała. Telewizor przestał widzieć żarówki. Próba ponownej konfiguracji HUE w TV skończyła się tym, że nie jest w stanie odnaleźć mostka. Jedyną możliwością okazuje się reset i restart oprogramowania telewizora, po którym wszystko działa, ale góra po kilkunastu godzinach wszystko się wysypuje i telewizor nie widzi mostka (z aplikacji nadal można sterować żarówkami).

Szukałem rozwiązań w Sieci. Jedyne co znalazłem to, że wielu innych użytkowników telewizorów Philips ma ten sam problem. Niektórym pomogła aktualizacja oprogramowania telewizora (używam najnowszej wersji) u innych problem ciągle występuje.

Starszy model, czy nowszy? Jaka wersja Androida TV?
Pobierz APK aplikacji HUE, wgraj na pendrive i wgraj na TV tak na głupa - może ruszy.

Soft żarówek aktualny?

Wszystko zaktualizowane do najnowszych wersji:

  • Telewizor: 50PUS6754/12 (z systemem Saphi)
    soft: TPM196E_091.004.094.001
  • Mostek Hue Bridge V2: BSB002
    soft: 1.57.1957113050
  • Żarówki LCG002
    soft: 1.101.10