Problem z synchronizacją czasu

Mój zegar systemowy jest popsuty. Po odłączeniu laptopa od zasilania zegar przestaje działać i czas jest nieprawidłowy do tego rzeczywistego i muszę ręcznie aktualizować z serwerem czasu. Po tym wypadku i uszkodzonym dysku serwisanci wgrali mi Windowsa 10 i mam na nim problem. Pokazuje się komunikat że wystąpił błąd ponieważ różnica czasu jest zbyt duża i mam zaktualizować godzinę ręcznie. Synchronizacja czasu zaczyna normalnie funkcjonować dopiero po kilku minutach ale ja nie chcę czekać. Jak naprawić problem z synchronizacją czasu?

W Biosie jaki masz czas? Może bateryjka padła?

Nie o to chodzi. O to chodzi że na Windowsie 8.1 czas zawsze mi się synchronizował a tutaj nie chce bo system twierdzi że “różnica czasu jest zbyt duża”. Na Windowsie 8.1 nie było czegoś takiego nigdy! Ja chcę to naprawić! Nie chcę ustawiać godziny ręcznie bo jest nieprecyzyjnie i boje się że Steam czy inne programy nie będą działać prawidłowo bo czas nie jest ustawiony precyzyjnie.

Jeżeli czas systemowy nie jest podtrzymywany BIOS-ie to niestety nic z tego nie będzie (np. ustawiana jest godzina i data 00:00:00 01.01.2010) .

Zasada aktualizacji czasu (data musi być prawidłowa !) jest taka , że jeżeli aktualizujesz czas przed godz. 12:00:00 to jego błędna jego wartość musi zawierać się miedzy godz. 00:00:00 a godz. 11:59:59 natomiast gdy aktualizujesz po godz. 12:00:00 to jego błędna jego wartość musi zawierać się miedzy godz. 12:00:00 a godz. 23:59:59 .

Plik TIME.bat :

NET START W32TIME

C:\WINDOWS\SYSTEM32\W32TM.exe /RESYNC

Serwer czasu :

0.pool.ntp.org

Usługa Czas Systemu Windows - Tryb uruchomienia : Ręczny

 

A ja ustawiłem na Automatyczny

Dzięki :slight_smile:

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka