Problem z synchronizacją dźwięk-obraz

mój problem polega na tym, że zgrałem sobie film z kamery HDD na dysk kompa (co mnie zbulwersowało, że kamera ucinała filmy do rozmiaru 0,99GB przez co porobiły się przerwy ok. 0,5s), obrobiłem go i montowałem w ulead videostudio i wszystko lalunia, końcowy film uzyskałem w formacie *.mpg (bo taki wybrałem). Dalej chciałem autoryzować płytę, czyli stworzyć płytę DVD z menu co zrobiłem i fajnie wyszło menu itp ale w czym tkwi szkopuł, mianowicie w tym że dźwięk nie jest równo względem obrazu (i to już na gotowych plikach w formacie DVD), plik wejściowy (*.mpg) odtwarzał idealnie równo, więc dlaczego końcowy efekt nie wyszedł jak powinien?

Nie wiem już jak do tego podejść myślałem że może to być wina ubogo wyposażonego kompa w RAM, ale niestety nie, bo to samo mi wyszło przy 3GB itd. czyli szybkość kompa nie wchodzi w grę. Brałem też pod uwagę opcję że są ciulate kodeki, ale skoro chodzi mi w formacie *.mpg to powinno też chodzić *.vob .

także nie wiem co jest, jeżeli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc (ten film jest dla mnie bardzo ważny)

Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeśli nie to sorki, popraw mnie, z tego co rozumiem to przesunął Ci dźwięk po dodaniu menu.

Moja propozycja jest tak, żebyś w innym programie, przeznaczonym do konwersji plików np. convertXtoDVD przekonwertował swojego mpg-a do formatu DVD i w nim w opcjach dodał menu.

zrobiłem jak mi poleciłeś tylko powiedz mi jak teraz tam zrobić żeby menu mi się wyświetlało bo on porobił swoje pliki w swoim formacie, i np nero show time tego nie odtwarza, ale ok pliki *.vob idą jak należy… teraz jak połączyć to z menu, bo ten programik stworzył mi 3 foldery AUDIO_TS VIDEO_TS i MENU coś tam.

Dziękuję za odpowiedź

W opcjach programu w sekcji nagrywanie jest możliwość nagrania filmu bezpośrednio na płytę :slight_smile: Nagra jako DVD. W razie problemów pisz albo podaj maila, to jutro, najpóźniej pojutrze zrobię Ci jakąś instrukcję.

jak na złość jeszcze mi się nagrywarka zepsuła no ja pierdziu …:confused: :frowning: :? a inaczej się tego nie da zrobić ?? chyba że całość przeniosę projektu przeniosę do kolegi i się zobaczy (on ma sprawną nagrywarke ) hehe

to coś napsułeś, powinien stworzyć foldery DVD.

Podaj maila to wyśle instrukcje

chodziło mi o te pliki w katalogu MENU ale pokaż jak Ty to robisz…

szumacher17@o2.pl

Wieczorem, ewentualnie jutro do południa wyśle, bo dzisiaj już w pracy jestem. U mnie nie ma katalogu menu, tylko audio i video, czyli standardowe DVD

wysłane