Problem z synchronizacją gmaila :(

Cześć mam problem z synchronizacją poczty gmail otóż: Posiadam Sony Xperię Z1 oraz najnowszego gmaila :). Sprawa wygląda następująco: cały czas mam włączoną sieć wi-fi oraz dane pakietowe, jednak gdy wysyłam z innego emaila wiadomość na mój email niestety nie dostaję wiadomości automaczynie, za każdym razem muszę ręcznie odbierać pocztę :(. I teraz pytanko wiem że istnieje coś takiego jak konto exchange które od niedawna wspiera gmaila a co za tym idzie wiadomości  synchronizują się w systemie “push” tzn. za każdym razem gdy wiadomość przyjdzie na skrzynkę od razu gmail powiadamia mnie o tym i właśnie TEGO mi potrzeba. Bo w standardowych pocztach synchronizacja przebiega w różnych odstępach czasowych 5-10 min a ja tak nie chcę Chcę aby wiadomości przychodziły natychmiast po wysłaniu. No i teraz kochani do was prośba: Jak zrobić krok po kroku konto na którym powiadomienia będą przychodziły od razu?  Przepraszam jeśli bardzo to zamotałem ale jaśniej nie potrafię opisać ;). Czekam na waszą pomoc i pozdrawiam :).

Wszystko zależy od tego gdzie masz pocztę. 

Najprostsze rozwiązanie, ustawić w koncie pocztowym przekierowanie na gmaila, a samo konto podpiąć pod gmaila jako konto do odpowiedzi. 

Piotrek możesz jaśniej bo nie jestem za dobry w te klocki ;)…pocztę mam tylko na gmailu

Jeśli pocztę masz na gmailu to on w standardzie wspiera powiadomienia push i to już masz włączone. 

No właśnie też tak myślę :wink: tylko powiedz mi dlaczego nie powiadamia mnie?  dodam że wszystkie powiadomienia mam włączone, autosynchronizajcę także dosłownie wszystko, i nadal wszystko muszę ręcznie odbierać :frowning: w czym może być problem?

Najprawdopodniej Google coś schrzaniło w nowej aktualizacji. 

Tak gwoli ścisłości- w standardzie TYLKO folder “Odebrane” jest synchronizowany, jeśli chcesz synchronizować etykiety to musisz je włączyć w ustawieniach “ustawienia -> adres e-mail -> zarządzaj etykietami”

Wiem wiem, mi tylko zależy właśnie na folderze “odebrane” żeby mnie powiadamiało tuż po wysłaniu a nie po 5-10 min…a możesz polecić jakąś inną lepsza aplikację do poczty która od razu mnie powiadomi o wiadomości?

Wypróbuj BlueMail albo MyMail, jedna z lepszych klientów.

Oki spróbuję dzięki za pomoc jakby były jakieś problemy to dam znać :slight_smile:

Zmieniłem aplikację na MyMail i jest świetna działa tak jak należy włącznie z powiadomieniami :wink: Dzięki Piotrek :wink: Pozdrawiam i temat do zamknięcia :wink: