Problem z synchronizacją kalendarza Google na Androidzie

Witam

 

Niedawno zacząłem moją przygodę z Androidem i napotkałem na pewien problem - w żaden sposób nie mogę zsynchronizować mojego kalendarza google z tym na smartfonie.

W ustawieniach konta Google stworzyłem nowy kalendarz i zasubskrybowałęm w nim polskie święta, jednak w smartfonie nie są one wyświetlane. Przyu próbie synchronizacji domyślengo kalendarza wyskakuje komunikat: “Podczas komunikacji z serwerami google wystąpił problem. Spróbuj ponownie później” Nie działają też żadne inne aplikacje, włacznie z oficjalną aplikacją od Googla - na liście kalendarzy nie widać tego utworzonego przezemnie.

 

Wersja Androida 4.4.2

Być może domyślna apka jest niekompatybilna z kalendarzem google…

Sprawdziłem u siebie (używam google’owej apki kalendarza) i wszystko wszędzie się synchronizuje, tak wydarzenia jak i spersonalizowane “moje” i predefiniowane kalendarze (np. Święta w Polsce, które w apce tytułowane są jako “Dni wolne”).

Może ogólna zasada działania oficjalnej aplikacji kalendarza google z wersją przeglądarkową pomoże:

  • na urządzeniu powinna być włączona automatyczna synchronizacja (dobrze jest sprawdzić, czy opcja synchronizacji kalendarza jest zaznaczona), względnie można synchronizację wymusić (powinno zadziałać) w samej aplikacji przez opcję w menu o nazwie “Odśwież” (trzy pionowe kropki w prawym-górnym rogu), która również przyśpiesza pokazanie zmian.

  • dodanie predefiniowanego kalendarza (tu “Święta w Polsce”) w aplikacji na urządzeniu wyświetli się w menu jako “Dni wolne” i należy je w tym menu zaznaczyć (kwadrat z wypełnieniem zamiast pustego w środku) aby zostały wyświetlone wydarzenia z niego.

  • nowy kalendarz spersonalizowany (na stronie wyświetlany w “Moje kalendarze”) w aplikacji się nie wyświetli w menu puki nie włączy się dla niego synchronizacji w samej aplikacji kalendarza. Najpierw lepiej jest użyć opcji “Odśwież”… należy wejść w ustawienia apki, tapnąć w “Pokaż więcej”, co wyświetli nazwę utworzonego na stronie kalendarza, tapnąć w nazwę kalendarza i w opcjach włączyć synchronizację. Po tym nazwa kalendarza zostanie wyświetlona w menu aplikacji i spod niego będzie można odznaczać jego wyświetlanie.

komunikat wskazuje na słabe połączenie z internetem lub jego brak, spróbuj u kogoś w domu pod wi-fi

Dziękuję za odpowiedzi, udało mi się rozwiązać problem.

Otóż z jakiegoś powodu nie mam możliwości synchronizacji kalendarze z mojego głównego konta Google (w ustawieniach opcji synchronizacji nawet nie ma pozycji “Kalendarz”). Ale po założeniu na szybko nowego konta i dodaniu go do Androida mogę synchronizować z nim kalendarz bez żadnego problemu.

Z tego co można znaleźć w sieci, to problem jest dość stary, a który naprawić może jedno z poniższych rozwiązań:

a. przywrócenie ustawień fabrycznych na urządzeniu

b. “chwilowe” dodanie dodatkowego konta google na urządzeniu (podobno po tym coś zatrybia i opcja synchronizacji kalendarza pojawia się również na pierwszym/głównym koncie)

c. instalacja którejś z nowszych wersji aplikacji kalendarza google naprawia błąd z brakiem opcji synchronizacji

Miałem dokładnie ten sam problem. Nie aktualizowało mi kalendarza i kontaktów. Rozwiązanie jest błache, po włączeniu oszczędzania energii przestało mi aktualizować kalendarz i kontakty google. W momencie wyłączenia oszczędzania energii wszystko działa bez zarzutów…