Problem z synchronizacją kontaktów - android 6

Jakoś tego nie łapię wszystkiego. Chyba za stary jestem. Nie rozumiem czemu jak wpisuję kontakt w telefonie (lg-k220) to nie pojawia mi się na koncie google. W odwrotna stronę to działa - wpisuję w kontaktach google numer telefonu, imię i po chwili mam go w telefonie. To działa tylko w jedną stronę? Tylko błagam nie piszcie że aby dodać numer i zapisac go na koncie google mam latać po schodach z kartką i ołówkiem i wpisywać go przez klawiaturę w PC bo nie uwierzę że ktoś mógł coś takiego stworzyć.
Problem był też taki że nie mogłem wysłać kontaktów z telefonu do konta gmail. Zapisało mi się tylko kilka na koncie. Musiałem instalować programik do zrobienia pliku vcf i dopiero po wysłaniu go na PC z pc zaimportowałem do konta gmail i pojawiły się w telefonie (jako duplikaty bo chyba to co się wyswietlało dotychczas to kontakty z karty sim). To mam tak zawsze robić żeby mieć aktualną kopię kontaktów na koncie Googla?

W telefonie jest tak że jak dodajesz nowy kontakt to masz do wyboru czy utworzyć na telefonie czy na koncie google.Ty pewnie tworzysz nowy kontakt na telefonie i stąd brak na koncie google.Jeśli dodasz nowy kontakt(utworzysz na telefonie)z zapisem na konto google to po synchronizacji masz na koncie google i w razie awarii możesz przywrócić.

Rzeczywiście. Nie zauważyłem tej opcji bo schowana jest pod malutką strzałką. Teraz wszystko uaktualnia się automatycznie. Wywaliłem wszystkie kontakty zapisane w telefonie i teraz mam wszystkie w Googlu i ładnie się synchronizują. Musze to teraz sobie przetrawić i poukładać. Dzieki wielkie za pomoc.

1 polubienie