Problem z synchronizacją na odpowiednią prędkości neostrady

Cześć. Jakiś czas temu zmienili mi prędkość Neostrady z 6 na 10 Mb/s. Wszystko działa ładnie, pięknie, router synchronizował się tak:

Downstream Upstream

SNR Margin:

12.4 6.0 db

Line Attenuation:

27.0 14.3 db

Data Rate:

12448 864 kbps

Czyli jak widać odbieranie jest “dobre”, tylko z wysyłaniem jest problem, bo w regulaminie jest, że prędkość wysyłania wynosi do 1Mb/s, a jak na razie mamy 864 kbps, czyli troszkę za mało. To jest wina linii czy modemu? Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam Czarek.

Do 1 MB a nie 1 MB, wina linii.

Możesz jedynie spróbować skrócić kable w domu, ewentualnie je naprawić i podłączyć router bliżej gniazdka - może coś to da.

PS. Jaki masz router? Może on też zaniża synchronizację. Pytam, bo u mnie mój TP-Link (oparty na chipsecie broadcoma) wyciąga 1309 kbps na uploadzie, a już Pentagram dawał radę tylko do około 1100 kbps.

Router mam Pentagrama. Jest on jakieś 50 cm od gniazdka. Jak miałem wcześniej 6 mb to synchroznizował się na ~700, a teraz tylko 864. Nie wiem co może być przyczyną tego.

Masz może parametry linii z poprzedniej opcji? I czy możesz od kogo pożyczyć jakiś inny router? Moje doświadczenia z jednym Pentagramem pokazują, że nie jest to wyśmienity sprzęt, a przynajmniej tamten model…

margines dla UP masz 6.0 niżej już ci twój pentagram nie zejdzie niż te 6.0 ten upload to jest max dla twojej linii możesz restartować router w wcześnie rannych godzinach jak nie ma takiego ruchu w sieci możliwe że parametry będą troszkę lepsze wtedy i synchronizacja wyższa na UP

może inny router lepiej się sprawdzi na twojej linii musiałbyś pożyczyć gdzieś jakiegoś np.TP-linka od kogoś i sprawdzić

rzadko kto ma pełny upload w neo w opcjach od 10Mb nawet jak centrale mają za oknem może jedna na 10 osób ma ten 1Mb

SNR niewiele pewnie się zmieni na up, więc różnica będzie żadna podczas kolejnego łączenia.

Moja rada to pożyczyć router oparty na Broadcomie i sprawdzić parametry (powinno się lepiej połączyć) - np. TP-Link TD-W8910G albo TD-W8960N.

PS. Ja mam kilkaset metrów (około 700) do centrali i mam pełny up, chociaż down mam obcięty przez mocno zaszumioną linię…