Problem z system XP - bluescreen

Witam\bardzo prosze o pomoc. sciągnełam jakies sterowniki i mam powazny problem z kompe. poniewaz nie mam pojecia o komptrerach to prosze o wsparcie :slight_smile:

pojawia sie nastepujacy na niebieskim ekranie komunikat:

pojawil sie problem ystem windows zostanie zamkniety aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

jeseli po raz pierwszy widzisz ekran bledu stop, ponownie uruchom komputer. jesli ten ekran pojawil sie ponownie wykonaj nastepujace kroki:

upewniej sie czy wszelki nowy sprzet i opragramowanie sa poprawne zainstalowane. jesli to nowa instalacja, popros producenta sprzetu lub opragramowania o wszelkie akyualizajce dla systemu winodws, ktore moga byc potrzebne .

jesli problem bedzie sie powtarzal wylacz lub usun nowo zainstalowany sprzet i opragramowanie. wylacz opcje pamięci systemu ystemu bios takie jak buforowanie i przeseanianie. Jesli do usuniecia i wyłaczenia składników musisz uzyc trybu wawryjnego ponownie uruchom komputer., nacisnij klawisz f8 aby wyswietlil zaawansowane opcje startowe a nastepnie wybierz opcje tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

***STOP: 0x0000000A (0x000000E8, 0x00000002,0x00000001, 0x806E6A16)

Rozpoczynanie zrzucania fizycznej pamieci.

Zrzut pamieci fizycznej zostanie zakonczony.

sciagnaełam ze stony della support. dell.com drivers tak jak system powiedział (drives nazywa sie R92578) przez dwa dwa dni komputer chodzil normlanie, sciagnelam dzis playera i codeki i wylaczyłam komuter. po wlaczeniu pojawil sie znowu ten sam komunikat co napisałam wyzej.

prosze o pomoc :slight_smile:

Ściągnij program Windows Debugging tool, uruchom program windbg, odczytaj z folderu Windows\Minidump ostatnie dwa pliki dmp i podaj ich zawartość w tagach code. Przetestuj też ram programem memtest86.

Możesz spróbować też w trybie awaryjnym:

1.Przywrócić system,szukaj punktu z datą z przed instalacji sterowników

2.Odinstalować sterowniki