Problem z systemem lub sprzętem

Witam. Mam problem, którego źródła nie potrafię określić. Co jakiś czas ekran po prostu nagle robi się czarny. Podświetlany napis karty graficznej migocze, a jej wentylatory przyspieszają i zwalniają. Na płycie głównej na przemian zapalają się kontrolki VGA i BOOT. Czasem po chwili komputer sam się restartuje, czasem już tak zostaje. Zdarza się to np. zaraz po uruchomieniu systemu, podczas przeglądania internetu, w czasie bezczynności, itd, ale uwaga - nigdy podczas grania (!)

Płyta Gigabyte GA-AB-350 Gaming 3, procesor Ryzen 7 1800X, grafika Gigabyte Radeon RX580. Wszystkie sterowniki aktualne, bios również w najnowszej wersji.

Żebyś miał zagadkę takie objawy mogą się pojawić w 3 przypadkach: uwalona karta graficzna, zmniejsz zegary o 200 na gpu i pamięci karty to może coś się zmieni bądź płyta główna bądź zasilacz. A tak w sumie to: wrzucić inną kartę i testować, wrzucić inny zasilacz i testować lub wrzucić inną płytę główną i testować :grin:

Z ciekawości, kupiona tanio na Allegro?
Jeżeli tak, to szanse na jej uwalenie rosną - pewnie wysłużona koparka.

Mogą być jeszcze jakieś inne możliwości poza sprzętem? W grach karta działa zupełnie normalnie i nic się nie dzieje, ani razu nie wywaliło czarnego ekranu. Ten problem występuje różnie, nieregularnie, od 16 sierpnia do dnia dzisiejszego łącznie 7 razy.

Nie. Karta kupiona jako fabrycznie nowa razem ze wszystkimi pozostałymi podzespołami, gdy składałem komputer na początku 2019.

Teoretycznie mogą, ale zacząłbym od przekładanki, weź kartę do znajomych/ weź kartę od znajomych/wyjmij stara z piwnicy i sprawdź. :wink:

Niestety nie mam takiej możliwości.

Źle odczytałem te migające kontrolki na płycie. Na przemian migają CPU i DRAM.
Wyciągnąłem i wsadziłem ponownie grafikę, procesor oraz ramy. Bios zresetowałem baterią. Jeśli to pomoże, poinformuję.