Problem z systemem - nie włącza się

Witam. Mój problem polega na tym, że podczas włączania po tym screenie powitalnym robi mi się czarny ekran i nic się nie dzieje. Zrobiłem przywrócenie systemu lecz nic to nie dało. Jestem laikiem w tych sprawach więc się nie znam. Nigdy wcześniej takiego problemu nie było. Wczoraj zrobiłem skan i nie ma żadnych wirusów. Proszę o pomoc.

Wykonaj kopię ważnych danych z partycji systemowej: np. Total Commanderem http://www.dobreprogramy.pl/Total-Comma … 12316.html

Jeżeli skopiujesz całe C:\Users, a potem - po zainstalowaniu systemu na nowo - odtworzysz to zachowasz dane programów, moje dokumenty itp.

Zainstaluj system na nowo - o wyszukiwaniu sterowników itp. przeczytasz tutaj zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Jeżeli nie dysponujesz płytą Windows, to:

  • odwróć laptopa i zobacz na jaką edycję Windows (np. Home Premium) posiadasz licencję i upewnij się, że klucz produktu na naklejce jest czytelny

  • załatwiamy angielskiego Windowsa z internetu w takiej edycji na jaką posiadamy licencję (np. Home Premium) http://answers.microsoft.com/en-us/wind … a38d8b2da6

  • instalujemy Windows z kluczem który znajduje się pod spodem laptopa, podczas instalacji na ekranie “gdzie chcesz zainstalować system Windows” wybieramy “opcje dysku (zaawansowane)”, zaznaczamy partycję systemową, klikamy formatuj, zaznaczamy partycję systemową aby został tam zainstalowany system i klikamy Dalej

  • instalujemy polski pakiet językowy z Microsoftu http://www.softpedia.com/get/System/OS- … ator.shtml

  • instalujemy sterowniki

Gdy zainstalujesz system, programy, sterowniki i wszystko będzie działać w porządku, to zastanów się nad wykonaniem kopii zapasowej. Przykładowo gdybyś kiedyś utworzył kopię zapasową i teraz ją odtworzył, to zajęłoby Ci to nie więcej niż 20 min. a miałbyś kompletny, działający system.

Proponuję bezpłatny Paragon Backup & Recovery 2012 Free: Paragon Backup & Recovery 2012 Free - obrazy dysków (instrukcja w pliku PDF: instrukcjaparagon.pdf, program do odczytu instrukcji Adobe Reader lub Foxit Reader). Przykładowo instalujemy i konfigurujemy system, uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem), tworzymy obraz partycji systemowej albo całego dysku na inną partycję albo inny dysk albo nawet pendrive**.** W razie problemów uruchamiamy komputer z płyty Paragona (albo nawet nie musimy używać płyty, wystarczy program Paragon Backup & Recovery 2012 Free, który działa pod Windowsem) i odtwarzamy obraz. I wszystko znowu działa. Albo na przykład możemy zrobić obraz partycji C na partycji D (jeżeli takowe mamy) i w razie gdyby system padł, to uruchamiamy komputer z płyty Paragona i odtwarzamy obraz partycji C z partycji D. I wszystko działa. Jest mnóstwo możliwości, narzędzie jest proste w obsłudze, robimy obraz raz i zapominamy do czasu awarii.

janusz5 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Niestety mam kolejny problem. Po ściągnięciu Windowsa jest on w ISO. Zawsze używałem do tego deamon toola lecz wykrywa mi błąd na linii połączenia. Czy mógłbym prosić o program, który rozwiązał by mój problem? Z góry dziękuje.

Obraz ISO nagraj Active ISO Burner i uruchom komputer z płyty, którą nagrasz.

Nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością.