Problem z systemem.Strasznie wolno działa

Hej !

Mam dosyć poważny problem z moim laptopem.Jest to HP Compaq 6710b.
Posiada 1gb ram
Intel Core 2 Duo T8100 / 2.1 GHz
Intel GMA X3100
Wgranym windows 7 professional na 32bitowej wersji.
I dyskiem który był wymieniany lecz o tym później.
Pewnego weekendu kiedy byłam u znajomego włączając go system nie włączył się.Pokazało się czarne tło a na nim w lewym górnym rogu migała mała kreska.Ignorując to zresetowałam lapka i wszystko działało dobrze.Po powrocie do mieszkania pojawił się ten sam problem.Lecz niestety tutaj reset nic nie dał.Po namyśle postanowiłam zrobić format systemu.Po formacie wszystko działo dobrze lecz po drugim uruchomieniu komputer działał tragicznie.Sam system włączał się około 3 min,odświeżanie trwało 10 sec itd.Postanowiłam zrobić kolejny format…I znowu to samo.Poczekałam do następnego weekendu i z znajomym wymieniliśmy dysk z 74 na 240gb.Tutaj przez pewien czas wszystko było dobrze.Udało się zainstalować sterowniki a nawet pobrać i zagrać w Lola.Lecz już po około 4-5 uruchomieniu wszystko znowu się zepsuło.Czy wie ktoś jak rozwiązać ten problem ?
Czy jest to wina systemu/ramu ?
I czy da się to rozwiązać bez większych kosztów ?
Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc.

W jakiej kondycji jest dysk twardy i czy system jest oryginalny ?.Czy laptop był czyszczony,może kurz hamuje pracę.

Oby dwa dyski działają bardzo dobrze.Robiłam 4 formaty w tym dwa na nieoryginalnym Win7 Home premium.Czyściłam go z kurzu i chyba to lekko pomogło lecz nie na długo.

Może czas na co najmniej rozbudowę pamięci RAM. 1GB to za mało już w smartfonie, a co dopiero w komputerze. Koszt modernizacji o 2GB to skromne 30-40zł, a przynajmniej ten laptop miałby szanse jakoś sensownie pracować pod win 7.
Możesz wrzucić screen z zakładki SPD i Memory z programu CPU-Z.

W pewnym sensie wina małej ilości pamięci RAM. Radzę wejść: Panel sterowania > Windows Update. Tam po lewej stronie zmienić ustawienia tak, aby tymczasowo wyłączyć pobieranie i instalowanie aktualizacji. Ostatnia pozycja w tabelce. Zrestartować laptopa i sprawdzić co to da.

Zmiana w Windows Update nie dała wiele.Jeżeli chodzi zaś o RAM to gdzieś miałam 2gb do laptopa ale czy da się to zrobić samemu ?
Co do CPU-Z to próba pobrania go z internetu trwała by wieczność.Jutro powinnam mieć dostęp do drugiego komputera więc spróbuje go przełożyć.
Zauważyłam że w menadżerze zadań Procesor CPU pokazuje 100% co bardzo rzadko się zdarzało.

Sprawdź w menadżerze zadań, który proces najbardziej obciąża procesor.

Jedynym procesem który obciąża jest taskmgr co wydaje się być normą.

Normą, ale tylko wtedy, gdy jest wykonywane jakieś zadanie! Sprawdź wobec tego w systemowym Monitorze Zasobów jakież to zadanie aż tak obciąża procesor.

Otwórz w tym oknie zakładkę Procesor, rozszerz okno na cały ekran i dobrze się przyjrzyj. To, co ja widzę, to mi wygląda na szukanie aktualizacji przez proces “svchost”. A ściślej, “usiłowanie” szukania aktualizacji, bo internet masz bodaj wyłączony.
Ponadto, zaraz po zainstalowaniu Win7 + Service Pack 1, powinieneś zainstalować Internet Explorer 11 oraz ekstra pobraną aktualizację Windows6.1-KB3102810-x64 przy uprzednim połączeniu się jednak z internetem.

Pierwszy poważny problem.

Plus wrzuć tu dwa screeny z najnowszej Aida64:
1 zakładka komputer i czujnik
2 zakładka magazyn i smart - ma być cały smart dysku.

I laptop swoje lata ma, więc może po prostu jest już uszkodzony?

Hej.

Znowu tu jestem.Ostatnio nie miałam wolnego czasu.Próbowałam użyć Aidy lecz niestety program nie uruchamiał się.Prawdopodobnie w ten piątek/sobotę będę mogła iść do przyjaciela z którym wymienię ram do 2gb.Chociaż takie malutkie wrażenie że coś mogło się stać z procesorem.Mam jeszcze takie małe pytanie.
Czy da radę wymienić procesor samej w laptopie i czy ogulnie da się to zrobić ?

Problem nie jest spowodowany ramem…Dołożyłam 2 gb i dalej to samo.Jakieś sugestie ?

Jeśli masz dostęp do sprawnego komputera pobierz i wypal (nagraj rufusem pena) płytę
Boot z Live CD (Pen)– Hiren,WinPEae3.1, Strelec (ponad2GB iso)
i diagnostyka pamięci
Memtest 0 błędów
diagnostyka dysku :
MHDD, HDAT2 (HBCD . DOS programs)lub pod strelcem Victoria 4,47
podaj SMART i wynik skanowania powierzchni

HBCD zestaw prog diagnostycznych + Mini WinXP
http://www.hirensbootcd.org/download
lub WinPEae3.1 win *.! Live CD
https://www.adrive.com/public/yy9Ees/WinPEae3.1.zip
strelec - Live CD, Win8.1, Win10 + masa programów diagnostycznych.
http://sergeistrelec.ru/