Problem z Systemem [Windows 10] - wszystko zniknęło z pulpitu i nie działa menu wyszukiwania

Witam

Dzisiaj grałem sobie w grę a jak już wyszedłem z gry patrzę niema nic na pulpicie . Po Restarcie komputera nic się nie zmienia na pulpicie został tylko kosz . W menu wyszukiwania jak coś wpiszę to niema tego . Według mnie po prostu się moje programy odinstalowały ,ale zainstaluje je na nowo . Tylko co zrobić z tym menu wyszukiwania by było wszystko ok ? A dodam jeszcze ,że wszystkie ikony z paska zadań nie mają ikony tylko menu wyszukiwania i menu windows ma .

Byłoby dobrze przywrócić system do tyłu, do stanu sprzed awarii. Menu Start > Ustawienia > Aktualizacja i zabezpieczenia> Odzyskiwanie > Uruchamianie zaawansowane > Uruchom teraz > Rozwiąż problemy > Opcje zaawansowane > Przywracanie systemu.
Może się jednak okazać, że system nie wykonał żadnego przydatnego punktu przywracania lub w ogóle nie masz włączonej tej opcji systemu.

nie mam tam przywracania systemu mam tylko możliwość naprawy przy uruchomieniu systemu ale to już próbowałem

Czy to jest taka sytuacja?


tylko problem w tym ,że nie chce mi się uruchomić powershell

a zapomniałem bo szperałem i zostały usunięte niektóre rzeczy tylko z dysku C .
Takie jak : Camtasia Studio , Action . I windows defender nie działa . Myślę ,że przyda się Restart Systemu ,ale jak go zrobić?