Problem z systemem XP (instalacja)

Probowalem zrobic format i zainstalowac windowsa. NIestety po wlozeniu plyty CD z windowsem XP w trybie Dos pojawia sie komunikat: “Instalator nie znalazl żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze” Po pojawieniu sie tego komunikatu zrestartowalem komputer i wlozylem plyte CD od plyty głownej w celu zgrania na dyskietke wymaganych plikow. Niestety po zgraniu ich na dyskietke, zrestartowaniu komputera, uruchomieia ponownej instalacji systemu pojawia sie komunikat ze plik jest uszkodzony. Dyskietka jest sprawna a pliki tez poprawnie zostaly zgrane z CD od plyty Głownej. Moglby mi ktos doradzic co mam zrobic ??

Dysk sata???

Dysk sata???

Wiec przy instalacji musisz zapodac stery. F6 przy niebieskim ekranie. Info na dole ekranu.

Masz je na cd od płyty głównej.

ale co przy instalacji wyjac plyte z winem i wlozyc ta ze sterownikami ??

dyskietkę.

Stary przegraj na dyskietkę.

Przeciez pisalem w pierwszym poscie ze zgralem na dysketke i wyskakuja bledy ze plik jest uszkodzony jak wszytuje potem przy probie instalki :frowning:

Ustawienie dysku w biosie - poczytaj plus książka do płyty głównej.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtop … try1733362

Stery do sata muszą być do kontrolera sata który posiadasz na płycie - często na płycie CD do płyty głównej jest ich kilka ,pobierz najnowsze stery do twojego kontrolera sata ze strony producenta płyty i wgraj na dyskietkę 1.44 MB.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … a0c81f3f69

Sprawdź czy stacja 1.44 MB sprawna.

Wymień taśmę sygnałową dysku na nową.

Sprawdź pamięć na błędy w pierwszej kolejności.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125