Problem z systemem. Zawiesza się!

(Mloda2301) #1

Witam. Otóż mam od wczoraj problem z komputerem. Krótko mówiąc zawiesza się. Wczoraj grałam w csa i w pewym momencie gra jak i cały system zawiesiła się. Nie mogłam uruchomić menadżera urządzeń, ani nic zdziałać więc zresetowałam. System normalnie załadował się, włączył już się pulpit i po chwili zawiesił się kompletnie. Czekałam z 10 min. Nadal nie reagował i znowu zresetowałam. Znowu to samo tyle że z każdym następnym resetem zawieszał się w innym momencie. Raz w trakcie ładowania się systemu, inym razem na okienku "Zapraszamy" itd. Nawet na trybie awaryjnym zawiesił się ze 3 razy. Po kilku resetach nie załączał już monitora i dziwnie "piszczał" kilka razy pod rząd. Wyłaczyłam go na chwile. Po chwili spróbowałam ponownie. Monitor normalie się załączył, weszłam w tryb awaryjy i o dziwo nie zaciął się. Pobrałam program doctor web i wykonałam pełne skanowanie. Komp skanował się całą noc, bez zawieszki i wykrył jednego konia trojańskiego, który został usunięty. Koło 6 nad ranem postanowiłam wyłączyć go żeby odpoczął i w dzień zrobić jeszcze defragmentację dysku jednak nie mogę, bo znowu historia się powtarza, czyli zawiesza się lub wcale nie załącza monitora. Co mam z tym zrobić?

(Piotrkijak) #2

Prawdopodobnie problem z zasilaczem, albo walnięty ram. Przeskanuj pamięć ram programem memtest, najlepiej każdą kość pojedynczo. Jeżeli test przejdą pozytywnie, podmień zasilacz i sprawdź czy nadal będzie się wieszać. Może to też być wina mobo, tak więc sprawdź, czy nie masz spuchniętych kondensatorów(u góry będą wybrzuszone).

(Mloda2301) #3

Zasilcz odpada. Podmieniłam, jednak dalej to samo. Jeśli w końcu zaskoczy chociaż na ten awaryjny to sprawdzę te ramy. :?

(Mmiszczuk) #4

Na jaki zasilacz wymieniłeś? Może też barachło. Prawdopodobnie:

1. zasilacz

2. ram

3. dysk

4. przegrzewanie się

(Piotrkijak) #5

Reo2301 , memtest działa poza systemem Windows, wystarczy, że skopiujesz go na dyskietkę/nagrasz na płytę, przestawisz bios żeby stratowało z fdd/napędu cd/dvd. Sprawdź koniecznie też te kondensatory.

(Marmarczyk) #6

To dziwne piszczenie czyli procedura POST mowi nam o tym co jest uszkodzone. Jak czytac bledy (liczba i rodzaj tych dzwiekow) znajdziesz w sieci.

Gdybanie co jest uszkodzone na zasadzie eliminacji tez jest mozliwe ale trudne do sprawdzenia przez przecietnego uzytkownika.

(pakierhakierxd) #7

Ram memtesem nie sprawdzasz w systemie nagrywa się płytkę i z niej się uruchamia program ...

A nie może być jeszcze tak że ma badsectory na dysku i temu tak jest ...

właśnie się zastanawiam ...