Problem z systemem. Zawiesza się!

Witam. Otóż mam od wczoraj problem z komputerem. Krótko mówiąc zawiesza się. Wczoraj grałam w csa i w pewym momencie gra jak i cały system zawiesiła się. Nie mogłam uruchomić menadżera urządzeń, ani nic zdziałać więc zresetowałam. System normalnie załadował się, włączył już się pulpit i po chwili zawiesił się kompletnie. Czekałam z 10 min. Nadal nie reagował i znowu zresetowałam. Znowu to samo tyle że z każdym następnym resetem zawieszał się w innym momencie. Raz w trakcie ładowania się systemu, inym razem na okienku “Zapraszamy” itd. Nawet na trybie awaryjnym zawiesił się ze 3 razy. Po kilku resetach nie załączał już monitora i dziwnie “piszczał” kilka razy pod rząd. Wyłaczyłam go na chwile. Po chwili spróbowałam ponownie. Monitor normalie się załączył, weszłam w tryb awaryjy i o dziwo nie zaciął się. Pobrałam program doctor web i wykonałam pełne skanowanie. Komp skanował się całą noc, bez zawieszki i wykrył jednego konia trojańskiego, który został usunięty. Koło 6 nad ranem postanowiłam wyłączyć go żeby odpoczął i w dzień zrobić jeszcze defragmentację dysku jednak nie mogę, bo znowu historia się powtarza, czyli zawiesza się lub wcale nie załącza monitora. Co mam z tym zrobić?

Prawdopodobnie problem z zasilaczem, albo walnięty ram. Przeskanuj pamięć ram programem memtest, najlepiej każdą kość pojedynczo. Jeżeli test przejdą pozytywnie, podmień zasilacz i sprawdź czy nadal będzie się wieszać. Może to też być wina mobo, tak więc sprawdź, czy nie masz spuchniętych kondensatorów(u góry będą wybrzuszone).

Zasilcz odpada. Podmieniłam, jednak dalej to samo. Jeśli w końcu zaskoczy chociaż na ten awaryjny to sprawdzę te ramy. :?

Na jaki zasilacz wymieniłeś? Może też barachło. Prawdopodobnie:

  1. zasilacz

  2. ram

  3. dysk

  4. przegrzewanie się

Reo2301 , memtest działa poza systemem Windows, wystarczy, że skopiujesz go na dyskietkę/nagrasz na płytę, przestawisz bios żeby stratowało z fdd/napędu cd/dvd. Sprawdź koniecznie też te kondensatory.

To dziwne piszczenie czyli procedura POST mowi nam o tym co jest uszkodzone. Jak czytac bledy (liczba i rodzaj tych dzwiekow) znajdziesz w sieci.

Gdybanie co jest uszkodzone na zasadzie eliminacji tez jest mozliwe ale trudne do sprawdzenia przez przecietnego uzytkownika.

Ram memtesem nie sprawdzasz w systemie nagrywa się płytkę i z niej się uruchamia program …

A nie może być jeszcze tak że ma badsectory na dysku i temu tak jest …

właśnie się zastanawiam …