Problem z systemem

Witam. Chciałem dzis od nowa zainstalowac windowsa (siodemke taki jaki miałem)  bo sie uruchomić nie chciał. Ok. Mowie pikuś bo godzinka i wszystko będzie grało. Jednak nic z tego. Pierwszy problem jaki się pojawił to gdy sformatowałem dysk w instalatorze, ustaliłem partycje jakie chciałem mieć pojawił się bład: “Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk zawiera tabelę partycji MBR, w systemach z interfejsem EFI, system Windows można instalować tylko na dyskach GPT”. Ok znalazlem rozwiazanie na necie (diskpart w instalatorze, list disk, select disk, clean i zmiana na gpt ale nie pamietam teraz komendy). Działa. Zainstalowałem windowsa i odrazu patrze nke ma partycji D ktora powinna byc. Znow reinstal windowsa bo myslalem ze cos zknociłem. Ale po reinstalce znow to samo. Znow znalazlem rozwiazanie tego problemu w zarzadzaniu dysu zeby litere mu nadac. Działa. Chciałem sciagnac sterowniki amd do karty graficznej i znow privlem z urychomieniem ich. Wyskakuje bład: “Wersja tego pliku jest niezgodna z wersją używanego systemu windows.Sprawdź w informacjach dotyczących systemu na tym komputerze,jaka wersja programu jest potrzebna  (x86 - 32bitowa czy x64 - 64 bitowa), a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania” Ok. Pewnie ten gpt cos zepsul. Od nowa diskpart i zmiana na mbr i reinstal systemu. Bład dalej wyskakuje i nie moge zainstalowac sterow. Windows to 64 bity. Wczesniej chodzil bez zarzutów. 

Wylaczylem wczoraj komputer i dzis juz wszystko w porzadku jest. Temat to zamkniecia.

Windows 7 da się instalować na dyskach z MBR. Do tego systemu powinieneś mieć dysk z mbr, nie z gpt. Coś źle zrobiłeś, na którymś etapie instalacji. Skoro już raz formatowałeś partycje zapewne nie ma danych na żadnej z nich. Podejrzyj sobie to jakie partycje na dysku są obecnie, może tam będzie odpowiedź dlaczego nie widać partycji D. Użyj narzędzia Gparted i usuń wszystkie partycje, stwórz od nowa tablice partycji i popartycjonuj dysk wedle uznania. Sformatuj dysk na system plików NTFS, następnie na jednej z partycji zainstaluj Windowsa.