Problem z Systemem

System rezerwuje 5,9 gb RAM na BIOS i sterowniki a mam dostępne 2,2 gb.
Przeczytałem wiele poradników i wiele postów, lecz nic z tych rzeczy nie pomogło.
Próbowałem przez BIOS, ale mam tam mało opcji, także próbowałem przez msconfig i rozruch.
specyfikacje PC
Windows 10 64 bit
CPU- i5 7400
GPU- MSI gtx 1050 ti
płyta główna- MSI h110m pro-vd
RAM- 8gb DDR4 Patriot
Proszę o pomoc gdyż potrzebuję w miare dużo pamięci na maszyny wirtualne do szkoły
Będę wdzięczny za pomoc :slight_smile:

Nie rozumiem tego zdania.

Pokaż zrzut z managera zadań, co coś mi się nie zgadza (karta Processes posortowane malejąco po pamięci i Performance po kliknięciu w Memory). To, że rezerwuje to nie znaczy, ze używa. Jak będzie trzeba to odda.
A do maszyn wirtualnych to po prostu dokup kolejne 8GB pamięci. Chyba, że jakieś bardzo proste.

Przecież masz 32 bitowy system i więcej pamięci nie uzyskasz.

1 polubienie

o Jezu przezież myślałem że mam 64 bit Sorry za kłopot ale i tak powinienem mieć dostępne więcej niż 2,2 gb

Nie wspominając o tym, że nie wiadomo za bardzo gdzie podziało się brakujące 2GB… Chyba coś przekombinowałeś w tym BIOSie.

Przywróć ustawienia domyślne BIOSu i przeinstaluj 64 bitowy system operacyjny.

Jestem aż zaskoczony, że ten komputer w ogóle działa na 2,2GB pamięci :slight_smile:

Ja resetowałem cały BIOS prze wyciągnięcie baterii CMOS

Zintegrowana karta zeżarła RAM.

ja w tym biosie tak nie za bardzo ogarniam, bo on ma mało strasznie opcji jak na bios.
Mogę to jakoś wyłączyć?
Ja chce doprowadzić żeby było ok. 6 gb ram conajmniej.
Naprawdę nie wiem jakim cudem nie zauważyłem że to wersja 32 bitowa przecież to pierwsza rzecz jaką sprawdzałem

Zainstaluj system 64-bitowy.

Zainstaluje 64 bitowy to akurat na 100% teraz, ale mi chodzi o to jak zmniejszyć użycie ramu na zintegrowana kartę graficzną

Zainstaluj najpierw 64-bitowy, będziesz się o to martwić za chwilę.

Dziękuje wszystkim zainstalowałem system i wszystko jest ok :slight_smile:
Dziekuję!