Problem z systemowymi sterownikami grafiki


(Pieciaks) #1

Witam.

Mam pewnien problem ze sterownikami od karty graficznej i zwracam się do uzytkowników tego forum o pomoc.

Ostatnio miałem wielką chęć zaaktualizowania moich wszystkich sterowników. Zacząłem więc od instalowania sterowników karty graficznej. Znalazłem najnowsze sterowniki odpowiadające mojej karcie, której model sprawdziłem wcześniej w menedżerze urządzeń. Po zainstalowaniu najnowszych sterowników, wszystko zaczęło się psuć (ze strony karty graficznej). System alarmował, że ma niepoprawne sterowniki, grafika "siadała" na najniższy poziom jakości, więc postanowiłem odinstalować sterowniki i przywrócić poprzednie. Jednakże po usunięciu całego pakietu ATI wraz ze sterownikami, sytuacja się nie zmienia, a "kontroler wideo" stoi przy wielkim, zółtym znaku zapytania. Nie mogę zmusić systemu do zainstalowania wcześniejszych sterowników systemowych, a jeśli zainstaluję sterowniki z płyty CD, powtarza się sytuacja.

Co mam zrobić, aby przywrócić tamte sterowniki? Niestety, przywracanie systemu nie pomogło, a opcja "wybierz sterownik z listy" też nie jest skuteczna. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś znalazł rozwiązanie. Z góry bardzo dziękuję.

Karta graficzna (podana wcześniej przez system): Radeon 9200 SE Family

System op.: Windows XP Professional


(Garfield) #2

może pomoże ci opcja w menadżeże urządzeń przywróć sterownik :wink:


(Longhorn2009) #3

Miałem podobną sytuację :frowning:

Spróbuj oczyścić rejestr programem takim jak CCleaner i zainstaluj najnowszy DirectX.


(Pieciaks) #4

Sorry, zapomniałem dopisać, że ta metoda też nie jest skuteczna. Pojawia się komunikat, że żaden sterownik nie został wcześniej zapisywany jako kopia bezpieczeństwa.

Czyli mi tylko pozostaje walnąć się w łeb, że nie robiłem kopii bezpieczeństwa :wink:


(slawex1983) #5

Może jakimś cudem zainstalowałeś nowe catalysty, które nie obsługują starszych kart graficznych. Radzę spróbować Catalyst serii 5.xx. Po zainstalowaniu i restarcie poczekaj chwilę (zazwyczaj do minuty), aż smartgart wykryje specyfikację magistrali AGP i włączy sterownik. Rozdzielczość ekranu i ew. paletę barw będziesz musiał już sobie sam ustawić na odpowiednią.