Problem z systemowymi sterownikami grafiki

Witam.

Mam pewnien problem ze sterownikami od karty graficznej i zwracam się do uzytkowników tego forum o pomoc.

Ostatnio miałem wielką chęć zaaktualizowania moich wszystkich sterowników. Zacząłem więc od instalowania sterowników karty graficznej. Znalazłem najnowsze sterowniki odpowiadające mojej karcie, której model sprawdziłem wcześniej w menedżerze urządzeń. Po zainstalowaniu najnowszych sterowników, wszystko zaczęło się psuć (ze strony karty graficznej). System alarmował, że ma niepoprawne sterowniki, grafika “siadała” na najniższy poziom jakości, więc postanowiłem odinstalować sterowniki i przywrócić poprzednie. Jednakże po usunięciu całego pakietu ATI wraz ze sterownikami, sytuacja się nie zmienia, a “kontroler wideo” stoi przy wielkim, zółtym znaku zapytania. Nie mogę zmusić systemu do zainstalowania wcześniejszych sterowników systemowych, a jeśli zainstaluję sterowniki z płyty CD, powtarza się sytuacja.

Co mam zrobić, aby przywrócić tamte sterowniki? Niestety, przywracanie systemu nie pomogło, a opcja “wybierz sterownik z listy” też nie jest skuteczna. Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś znalazł rozwiązanie. Z góry bardzo dziękuję.

Karta graficzna (podana wcześniej przez system): Radeon 9200 SE Family

System op.: Windows XP Professional

może pomoże ci opcja w menadżeże urządzeń przywróć sterownik :wink:

Miałem podobną sytuację :frowning:

Spróbuj oczyścić rejestr programem takim jak CCleaner i zainstaluj najnowszy DirectX.

Sorry, zapomniałem dopisać, że ta metoda też nie jest skuteczna. Pojawia się komunikat, że żaden sterownik nie został wcześniej zapisywany jako kopia bezpieczeństwa.

Czyli mi tylko pozostaje walnąć się w łeb, że nie robiłem kopii bezpieczeństwa :wink:

Może jakimś cudem zainstalowałeś nowe catalysty, które nie obsługują starszych kart graficznych. Radzę spróbować Catalyst serii 5.xx. Po zainstalowaniu i restarcie poczekaj chwilę (zazwyczaj do minuty), aż smartgart wykryje specyfikację magistrali AGP i włączy sterownik. Rozdzielczość ekranu i ew. paletę barw będziesz musiał już sobie sam ustawić na odpowiednią.