Problem z szufladą DVD-niewysłuwa się

Witam!

Mam problem kupiłem jakiś tydzień temu na allegro nagrywarkę DVD LG. Dziś przyszła. Podłączyłem ją do mojego kompa i wykrył nowe użądzenie i wskoczył nowy napęd w Moj-im komputerze lecz gdy przyciskam przycisk żeby wysunęła się szuflada z DVD to wtedy ta żaróweczka przy przycisku na DVD miga a szuflada się nie wysuwa.Co mogło się jej stać? Próbowałem kilka razy ją podłączać lecz bezskutecznie!

Z góry dzięki za pomoc

Jeśli masz jakieś sterowniki do tego to najpierw je zainstaluj, potem podłącz urządzenie.

Niestety nawet nie zauważyłem że ta aukcja DVD jest bez sterowników. I niestety nie posiadam sterów do niej i równiej nie mogę się wyznać jaki to jest model.

W każdym bądź razie warto sprawdzić na innym kompie, czy na tamtym będzie działać w porządku.

Co do wyznawania jaki to model na pewno jest na niej jakaś naklejka na której jest napisane jaki to producent i model.

Co do nie wysuwania szuflady.

Możliwe, że po prostu w czasie transportu lub procesu produkcyjnego nastąpiło poluzowanie się kółeczka zębatego odpowiedzialnego za przesuwanie szuflady. Ewentualnie jeśli to nie to (brak kół zębatych) mogła spaść taśma przekazująca ruch na koła. Wiem że to trochę zawiłe, ale piszę to z perspektywy tego, że jestem technik mechanik… :slight_smile:

To nie jest problem sterowników. Ktoś z was widział, żeby producent dostarczał sterowniki do dvd? O to dba system operacyjny. Nie pisać głupot. Podpowiem, że chodzi o magnesik dociskający płytę do ośki napędowej. W niektórych modelach naprawa jest banalnie prosta, w innych niemożliwa.

Dobrze załóżmy że stało się jedno z tych rzeczy co mówisz to jak mogę to sprawdzić i w razie czego naprawić?

Dodane 28.01.2009 (Śr) 17:12

slawex1983 jeśli tak sądzisz to podpowiedz mi jeszcze jak to sprawdzić czy da się to naprawić?

Jeżeli na przednim panelu jest mały otworek na szpilkę, to użyj go i otwórz szufladę. Włóż płytę do napędu i włącz komputer. Jeżeli z cd w środku wszystko będzie działało, to winę ponosi magnes dociskowy.

u mnie w DVD z powodu gumki która kosztowała 2 zł nie wysuwał się napęd i nie czytał płyt sprawdź. kupiłem wymieniłem i działa.

niestety po włożeniu płyty do napędu nic się nie dzieje , nie czyta jej.

Ale w Moim komputerze wyskoczył nowy napęd i jest pusty i nawet po wyciągnięciu płyty on zostaje i dalej jest pusty. CO mam zrobić żeby jakoś uruchomić to DVD

Ale szuflada otwiera się, gdy płyta jest w środku? Zresztą widzę, że nie ma co się bawić z tym napędem. Chyba, że źle podłączyłeś (master/slave i te sprawy).

Nie szuflada otwiera i zamyka się tylko ręcznie.Gdy otworzyłem szufladę ręcznie i włożyłem płytę żeby sprawdzić czy odczyta mi ja i zamknąłem szufladę ręcznie nic się nie dzieje nie czyta żadnej płyty. I niby jest wszystko dobrze podłączone ponieważ komputer wykrył nowy sprzęt zaraz po podpięciu DVD.

Co mogę w tym wypadku zrobić? Może trzeba jakimś innym sposobem podpiąć DVD ja się za bardzo nie znam na tym ponieważ to moje pierwsze DVD.

Dodane 28.01.2009 (Śr) 21:27

Nie szuflada otwiera i zamyka się tylko ręcznie.Gdy otworzyłem szufladę ręcznie i włożyłem płytę żeby sprawdzić czy odczyta mi ja i zamknąłem szufladę ręcznie nic się nie dzieje nie czyta żadnej płyty. I niby jest wszystko dobrze podłączone ponieważ komputer wykrył nowy sprzęt zaraz po podpięciu DVD.

Co mogę w tym wypadku zrobić? Może trzeba jakimś innym sposobem podpiąć DVD ja się za bardzo nie znam na tym ponieważ to moje pierwsze DVD.

Może uszkodzone oprogramowanie sterujące. Jeżeli kupiłeś ją od przeciętnego zjadacza chleba, to wystaw negatywa. Jeżeli ze sklepu, to zwrot na gwarancję.

Kurcze niema żadnej szansy tego naprawić ? Wiem że trudno określić co napędowi się stało ale chciałbym spróbować chociaż.

W jaki sposób (pod jaką nazwą - dokładnie) wykrywany jest napęd w Biosie i Windowsie? Jaki bios? Jaki Windows? Jaka wersja firmware dvd? Jaki dysk twardy? W jaki sposób podłączony? Inne urządzenia IDE/SATA? Jaki rodzaj taśmy ATA?

Zrzut ekranu z:

Menadżer urządzeń (rozwinięte gałęzie kontrolerów IDE/SATA/SCSI, napędów optycznych i dysków).

Właściwości kontrolerów ATA.

Wiec w windowsie + dysk twardy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0ad … 19536.html

w biosie nie wiem dokładnie jak to sprawdzić

To mój bios

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/608 … 4be4f.html

Taki Windows

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f65 … e05c2.html

Nie mam pojęcia jak sprawdzić jaki jest firmware DVD

W jaki sposób podłączony? Inne urządzenia IDE/SATA? Jaki rodzaj taśmy ATA? to też za bardzo nie wiem nie znam sie na tym.Dokładnie co mam sprawdzic!

Zrzut ekranu z:

Menadżer urządzeń (rozwinięte gałęzie kontrolerów IDE/SATA/SCSI, napędów optycznych i dysków).

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7da … 070f0.html

Skoro nie wiesz jaka taśma to poczytaj to:

  1. ATA = szeroka, najczęściej koloru szarego (niekoniecznie), 40 lub 80 żyłowa

  2. SATA = interfejs nowszej generacji niż ATA, często ma postać wąskiej czerwonej taśmy (szerokość taśmy nie przekracza 5 cm).

Moim zdaniem to taśma wersji ATA

oto screen z mojego podpiecia kabelkow do DVD

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/164 … c8d51.html

Wiec jak co moglo sie stac ?

Moze cos w kompie mam niewgrane lub cos innego?

Tak to ATA.

W kompie masz raczej wszystko ok. Ale niepokoi mnie jedna rzecz. A mianowicie. Czy ten napęd był kupiony jako nowy? Bo niestety na nowy nie wygląda… :frowning:

Nie nie był kupiony jako nowy ale na aukcji wszystko wyglądało ok wiec go kupiłem i teraz mam tego skutki.

To zapewne wina dysku a najprawdopodobniej co mogło się w nim stac?