Problem z szybkością działania komputera


(Marcinhoown) #1

Witam. Od dnia wczorajszego mam problem z płynnością i szybkością działania mojego komputera. Niestety dokładnie nie mogę opisać co się stało zanim komputer znacznie spowolnił, bo używał go młodszy brat jednak z jego relacji wynika, ze problemy rozpoczęły się po tzw. "Blue Screen'ie". Próbowałem własnymi siłami o trochę z pomocą netu zlikwidować dolegliwości mojego komputera. Zacznę może od ich(dolegliwości) opisania. Samo włączanie komputera odbywa się bezproblemowo, trwa tyle co zwykle, jednak po ukazaniu ekranu startowego windy zaczynają się schody. Włączanie wszelkich aplikacji winamp, mozilla, wszelkie komunikatory, czy gry - trwa to strasznie długo z kilku sekund zrobiły się minuty. W grach nie dość, ze włączają się tak długo to i zauważyć można znaczny spadek liczby FPS.

Jak już wspominałem próbowałem trochę własnymi siłami przyczynę problemu zlikwidować. Na pierwszy ogień poszły wiatraki - czyszczenie sprężonym powietrzem, smarowanie itd. Komputer pracuje znacznie ciszej, jednak nadal wolno. Jestem pewien, że to raczej nie problemy ze sprzętem czy za wysoką temperaturą. Pełen scan antywirem, który nie wykazał nic, próba przywracania systemu, która również nic nie poprawiła. Przeglądając to jak i również fora, niektórzy użytkownicy z pomocą innych dawali radę podobne problemy rozwiązywać przy pomocy analizy logów. Jestem w tym totalnie zielony jednak ściągnąłem program HiJackThis i przeskanowałem swojego blaszaka. Tu zamieszczam loga:

http://www.wklejto.pl/67308

Nie jestem pewien czy to dobrze zrobiony log, jeżeli nie to proszę o wszelkie wskazówki, ewentualnie linki, które mnie poinstruują. Będę również niezmiernie wdzięczny wszystkim osobom, które przeanalizują mój log i jeżeli znajdą jakieś nieprawidłowości pomogą mi je "zfixować" :slight_smile:

@Edit:

zapomniałem dodać, że sprawdzając procesy (alt+ctrl+delete) żaden z procesów nie używa jakoś podejrzanie wiele mocy obliczeniowej procka ~95% to proces bezczynność.


(Evil Coca Cola) #2

HiJack This jest przestarzały daj loga z OTL ale wcześniej przeskanuj kompa za pomocą MBAM (malwarebytes) i wywal wszystkie zbędne programy z autostartu (czyli prawie wszystko oprócz antywirusa)


(Marcinhoown) #3

Odchaczenie kilku rzeczy w autostarcie pomogło jednak nadal nie jest tak jak powinno :?

co do skanu malwarebytes jest problem z jego instalacja - sciagałem instalke z 3 róznych miejsc i zawsze podczas instalowania ten sam problem po wyborze jezyka instalacji

14776285693663894843_thumb.jpg

OTL właśnie scanuje mojego kompa, za chwile wrzucę log

@Edit

Extras.txt http://www.wklejto.pl/67386

OTL.txt http://www.wklejto.pl/67387

Proszę o Analizę logu, naprawdę chciałbym pozbyc się tego problemu bez robienia formatu.