Problem z szybkoscia lacza,na jednym dobrze ,na drugim lipa

Witam wszystkich na forum sieci komputerowe,mam maly problem a dotyczy on szybkosci lacza,na jednym laptopie mam np 100 a na drugim tylko 25,i na tym drugim strony mi sie otwieraja powoli,ze mozna herbate zrobic zanim sie zaladuje,ten internet mam nie za bardzo szybki ale dla moich potrzeb jest wystarczajacy bo korzystam z neta miejskiego ,czy jest ktos w temacie co mam zrobic,wszystko co bylo mozliwe zostalo sprawdzone zeby sie nie mulil,czekam na wasza pomoc,bo bardzo mnie to irytuje.POzdrawiam wszystkich ,za pomoc z gory dziekuje,a chodzi o laptop Toshiba Satellite S-5200-801,nie zly laptop ale sie muli.

Strasznie chaotycznie piszesz :?

Może podał byś więcej szczegółów

Łączysz te kompy razem i udostępniasz net temu drugiemu ??

Czy może masz jakiś router ??

Trochę konkretów :roll:

Czyli co zostło zrobione ?? (bo już sam nie wiem)

czego ?? kb/s czy kB/s ??

a masz takie same systemy operacyjne ?

Napisz więcej szczegółów i przeskanuj kompa z wolniej chodzącym internetem programem SPY-bot

Juz wyjasniam o co chodzi dokladniej,mam takie same systemy operacyjne,po prostu korzystam z neta miejskiego o nie za wysokiej szybkosci,laptopa mam podpietego kablem pod stacjonarnego kompa,na jednym laptopie mam szybszego neta ,zas na drugim mi sie muli otwieranie stron i szybkosc sciagania plikow,poprostu np ,nie moge zainstalowac bilarda online z W.P na tym drugim co jest wolniejsze lacze

mam predkosc 25kbit,a na drugim mam 120kbit,czy za duzo stron w historii google lub innej przegladarki typu explorer ma jakies znaczenie na szybkosc lacza,prosze o pomoc!

Nadal piszesz strasznie chaotycznie.

Ja to zrozumiałem tak.

Masz komputer stacjonarny (PC) i 2 laptopy.

Kompa masz podpiętego do netu a kablem udostępniasz net jednemu z laptopów.

Zauważyłeś, że na laptopie internet chodzi bardzo wolno więc podpiąłeś drugiego żeby sprawdzić i na tym drugim lapku jest wszystko ok

Tak wygląda ta sytuacja ?? !!

Jeżeli tak to mogą być 2 przyczyny.

  1. W trakcie testowania pierwszego laptopa ściągasz coś z komputera stacjonarnego (po prostu wykorzystuje on 100% łącza)

  2. Jakiś syf (podaj logi do sprawdzenia)

Witaj Wacek to co napisałeś to własnie mi chodzi o to, ze podłaczeniu tego drugiego do kabla ,który idzie od stacjonarnego ,ten drugi sie muli.W tym czasie na tym stacjonarnym nic sie sie nie sciaga.Powiedz mi jak mam sprawdzic te blogi.Dla Ciebie to łatwizna,ale wiesz ten temat mnie interesuje i chciałbym go jakos sam pokonac,Słyszałem że jakimś programem go przeskanowac.Spróbuje to zrobic ale nie wiem czy dam rade.Dziekuje za podpowiedzi chwala takim ludziom jak Ty i inni.Tak trzymac.Pozdrawiam.Slawek z lubelskiego.

jak już to logi :stuck_out_tongue: a ty masz je tu wkleić

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=36654

bolo10

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Przedstaw również jaśniej sam problem - temat pomocny

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.