Problem z szybkością netu pod Win7x64, modem Sagem Fast 800

Problem przedstawia się tak. Mam nowego kompa i zainstalowany na nim windows 7 Ultimate 64 bitowy. Internet z netii na ich łączach, 8 mega, modem to Sagem Fast 800 E4.

Na starym kompie z tym systemem wszystko jest ok., tyle ile powinno być-pod 8. Natomiast na nowym sprzęcie szybkość jest znacznie ograniczona - kilkukrotnie, albo i więcej. Gdzie może leżeć przyczyna tego stanu i co blokuje prędkość? W kompatybilności modemu z windowsem nie, bo stary komp to obalił. Jak instalowałem Windowsa XP na nowym(ale XP był postawiony na starym dysku z tamtego kompa WD 3200 AAKS), to prędkość była ok.

Części nowego to:

Płyta główna: Asrock 870 Extreme 3, HIS Radedon HD 6950, 4 giga ramu 1600 MHZ Kingstona, Dysk Twardy 1TB WD10EALS, procek PHENOM II X4 970

Chodzi też chyba tylko o prędkość ściągania na kompa-wychodząca z niego jest raczej ok (ponad 1 mega). Ściągania zamiast 6-8 wynosi 1-2, albo jeszcze mniej. Bios płyty jest aktualny-poza tym płyta jest nowsza niż Windows 7 i modem, więc raczej kompatybilna. Nie wiem w która stronę się kierować-czy któraś część wadzi temu modemowi? Ewentualnie czy coś trzeba zmienić w konfiguracji połączenia. Instalowałem na nowo sterowniki modemu, wyłączałem zaporę i nic. W opisie połączenia jest jednak wpisane te 8,1 Mbit.

Może w systemie jakaś opcja zaznaczona jest i dlatego tak. Z tego co wiem zawsze system rezerwuje jakąś ilość transferu np na aktualizacje. Może tu jest podobnie? Chociaż aż tyle transferu by brało trochę wątpiące.

Ale w jednym mniej więcej czasie sprawdzałeś na starym kompie czy może dawniej? Bo np ja także mam internet z Netii 1Mb i ostatnimi dniami tak samo chodzi tak mulasto że szok tzn u mnie jest tak że rano jest ok ale czym później tym gorzej. Dzwonilem do netii to powiedzieli mi że według nich wszystko jest ok a miałem prędkość 600kb.Ponadto możesz sprawdzić sobie cos takiego co mi poradziła pani z netii tzn kazała mi włączyc polecenie uruchom tzn klawisz windows+r następnie wpisujesz cmd potwierdzasz enterem i w okno które Ci się uruchomi wpisujesz komende netstat i dajesz enter i ma ukazac sie nie więcej jak 5 wierszy jeśli jest więcej to pani stwierdziła że mam zawirusowany komp przeczesałem go nodem 32 i zeczywiscie znalazł coś jakieś 2 zagrożenia które usunoł ale net jak chodził tak i chodzi tyle że teraz mam 2 wiersze. Tylko mi się wydaje że u mnie to bardziej spowodowane chyba duża ilośćia osób na necie bo skoro rano chodzi pięknie a później coraz gorzej.

W jednym czasie, po prostu na nowym sprzęcie internet jest czymś ograniczony. Wpisane jest 8,1 a chodzi jakby było 1,2.

Teraz postawiłem Windowsa 7 na starym dysku podpiętym do nowego kompa i efekt ten sam. Wpadło mi na myśl, że skoro XP na nim postawiony (robiłem to na tym ze starego, bo XP ma problem z prawidłowym widzeniem dużych dysków-a przynajmniej tego modelu 1 TB) miał dobrą prędkosć, to może Win 7 też zatrybi-ale to nie wina dysku.

Albo coś w konfiguracji połączenia, albo jakaś opcja w płycie głównej. Z tym, że instalacja modemu na świeżym win 7 na starym kompie owocowała dobrą prędkością - czyli raczej problem ogranicza się do płyty.