Problem z szybkością połączenia przez Wi-Fi

Witam, posiadam chello 25 Mbit/s, komputer stacjonarny i laptop Lenovo y530 , internet połączony jest do rutera z wi-fi, ruter to PENTAGRAM CERBERUS P 6381-2, komputer stacjonarny jest podłączony kablem, a laptop na wi-fi, i na stacjonarnym jak sprawdzam szybkość internetu to pokazuje mi te 25, natomiast na laptopie pokazuje mi od 14-15, co wydaje się dziwne bo od rutera do laptopa jest niecałe 2 metry. Dla sprawdzenia zakupiłem kabel i połączyłem oba urządzenia kablem i wyszło mi po 25 tu i tu :slight_smile: tylko na wi-fi, jest coś nie halo, z tego co wiem to nie powinno być aż tak dużej straty, natomiast mój znajomy ma podobnie i on ma na laptopie całe 25, bo gdy był technik z chello to mu skonfigurował coś w routerze z tego co słyszałem “wyłączył jakieś zastępcze % łącza, na aktualizacje itp” coś takiego mi znajomy mówił, i byłem u niego to ma normalnie 25. Proszę o pomoc

Prawdopodobnie karta wi-fi w laptopie pracuje jedynie w standardzie IEEE 802.11b, który oferuje przepływność ok. 11 Mb/s.

Karta w laptopie kolegi to Intel WiFi Link 5100 AGN, która obsługuje nie tylko standard “b”. Oto oficjalne źródło potwierdzające moją wypowiedź --> http://www.intel.com/network/connectivi … /index.htm

Jakieś inne pomysły?

Przenoszę do odpowiedniego działu.

Problemy :arrow: Sieci komputerowe