Problem z tablekami i napisami

po lewej str.jest taka panienke, w operze wyświetla tabelke równo z nią, w IE jedną komórke poniżej i już urwane i zaczyna sie od nowa, a zależy mi zęby równo tabelka ze zdjęciem sie kończyła pod operą i IE poza tym napisy u góry robiłem w word art - pod IE napisy są równiutkie a pod operą są bardzo postrzępione - czy musze co kombinować z kodem. Czy jest na to jakies proste rozwiązanie tzn. kompromis pomiędzy IE a innymi przegladarkami np. Opera, Firefox

ponizej daje linka do strony - zebyściemogli sobie dokładnie obukać o co chodzi.

http://www.studioefekt.yoyo.pl/

PS. NIe chciałbym zeby to było rozumiane jakos reklama, poprostu taki projekt do wykonania

  • nie rób tego na tabelach tylko na DIVach

  • hm niewidzialem źródła strony [lenistwo] ale jesli w IE wyglada cos inaczej to trzeba zrobić/dodać takie oto coś do styli css:

    height: 305px !important;

    height: 303px;

gdzie wartość height: 305px !important; jest dla normalnych przegladarek, a height: 303px; dla niedorobionego IE

*oczywiście wartości zmieniasz według swojej strony

height: 305px !important; 

height: 303px;

nie rozumiem AZPR , wyjaśnij mi dokładniej jeśli możesz ocb z tym dodatkoniem “!important”, co to daje i dla jakich przeglądarek, co bez tego itp :slight_smile:

kamil_b17 hmm jesli masz diva o szerokosci 300px, a IE z jakiegoś powodu wyświetla go jako 301px :stuck_out_tongue: a Ty chcesz aby wszytko bylo ładnie pod wszystkimi przegladarkami to robisz własnie taki manewr z obejściem w !important; , czyli:

height: 300px !important; < to jest wartość dla przegladarek typu Opera, FX itp. czyli taka jaka własnie ma być

height: 303px; < a to jest dla IE, czyli mnijesza od pierwotnej tak aby wizualnie wygladalo wszedzie tak samo ;p

aha… to już rozumiem, tak własnie z początku myślałem, tylko musiałem się upewnić :wink:

btw: jeszcze jedno - jeśli chodzi o poprawność wyświetlana, to ja raczej napisałbym, iż IE jest tą przeglądarką co poprawnie wyświetla natomiast inne mają z tym problemy. To właśnie IE był wcześniej od innych programów tego typu oraz obsługuje więcej komend (np. JS, HTML), więc wydaje mi się, że pod względem pisania stron jest lepszy od innych progrsów.

proponuje poprubować choćby z pseudoklasą hover w CSS, rozumiał bym gdyby błędnie działała w IE, ale ona wcale nie działa

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 21:41

poprawne wyświetlanie PNGG to chyba też niezbyt mocna strona IE

Złączono Posta : 20.09.2006 (Sro) 21:43

aa no i jeszcze “model box” który nie pasuje troszkę do standardów w3c o czym szerzej link

no tak, racja… jak każda przeglądarka czegoś tam nie obsługuje, ale za to obsługuje np. takie rzeczy jak:

  • obsługa MSHTA,

  • Scripting.FileSystemObject

  • WScript.Shell

  • …kilka innych funkcji javascript, które inne przeglądarki w ogóle nie obsługują :expressionless:

  • w CSS nie działa mi (na firefoxie) moje własne kursory (def. cursor)

oprócz tego głównym powodem, dla którego używam IE do dzisiaj jest to, iż uruchamia się kilkakrotnie szybciej niż wszystkie! inne przeglądarki (na poziomie) … szczególnie na tak wolnym kompie jak ja mam to widać bardzo!

zapewne ze względu na to, że w dużej mierze bazuje na ciągle działającym explorerze… ciężko więc by się nie uruchamiał szybciej jeśli część jego zasobów jest stale uruchomiona…

większość z nich, nie dość, że jest potencjalnie niebezpieczna, to ma zastosowanie jedynie pod windowsem (zapene jeszcze ich opis ukryty jest gdzieś głęboko w tajnej dokumentacji MS :stuck_out_tongue: ), nie zapominajmy, że pozostałe przeglądarki sąmultiplatformowe

kamil_b17 z tym że w IE sie wszytko dobrze wyświetla to bym sie sprzeczał :wink: IE ma nawet problemu z wartościamy width: 100%; tak aby na całym oknie/ekranie przegaldarki był rozciagniety DIV :wink: i efekt tego jest taki że mamy scroll to przewijania w prawo/lewo :wink: strony powinno sie projektować pod Opere i Firefox’a a na szarym końcu łaskawie dostosowac to do IE 6.0 a pewnie juz niedługo osobno do IE 7.0