Problem z tabletem pentagram o'pen xl

Witam. Mam pewien problem. Posiadam tablet pentagram o’pen xl , przez pewien czas działał mi bez zarzutów jednak po pewnym nieużytkowaniu go kreśląc piórkiem nad tabletem jest tak jakby był cały czas wciśnięty. Dopiero wciśnięcie przycisku po boku piórka przestaje zaznaczać lub rysować mimo,że nie dotykam piórkiem tabletu. Czy jest jakaś rada na to? Z góry dzięki:)

balonzagadka , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Też mam taki problem jak mi spadnie piórko na ziemię i przesunie się w środku cewka (mam tablet Lifetec ale identyczny jak twój i może chodzić na tych samych sterownikach) - na początku działało poprawnie aż kiedyś spadło mi piórko i się zaczęły problemy.

Możesz ostrożnie rozebrać piórko i delikatnie przesunąć cewkę ciut wyżej albo zwyczajnie stuknąć nim kilka razy w biurko jego górną częścią (szczytem nakrętki zamykającej komorę baterii) aż zacznie się poprawnie zachowywać (w przypadku gdyby kursor przestał się przesuwać po ekranie gdy piórko przesuwa się tuż nad tabletem należy stuknąć w biurko jego dolną częścią).

scripter1:

Ozłocę Cię:) Dzięki za radę, wszystko działa a już myślałem,że tablet trafi do śmieci. Serdeczne dzięki! !!