Problem z tcp/ip

Witam.

Mam problem z połączeniem dwóch komputerów ze sobą w siec. Mój głowny komputer cały czas nie ma numeru ip i maski mimo,że wpisałem je ręcznie. Przy automatycznym wyborze ip są te same objawy. Przy próbie naprawy połączenia pojawia sie komunikat: protokół tcp/ip nie jest włączony dla tego urządzenia, lub:nie można zweryfikowac ustawień tcp/ip. Gdzie się to włącza. Próbowałem już w różnych miejscach i nic. Myślałem, że wystarczy we właściwościach połaczenia sieciowego. Drugi komputer wydaje się byc gotowy do pracy w sieci.

Jaki win ???

popatrz tu

Złączono Posta : 06.11.2005 (Nie) 21:30

Spróbuj programem WinSockFix (polecamy Państwu WinSock XP FIX 1.2 dla Windows XP oraz Winsock2 Fix dla Windows 98, 98SE i Windows Millennium). Jest to darmowe narzędzie do naprawiania w Windowsie driverów sieci. Zalecane, gdy sieć nie działa - w sumie - bez powodu i nie widać źródła awarii (nie wyskakują ostrzegawcze okienka, dioda przy kablu świeci na zielono, pobieranie numeru IP działa, ale strony WWW już nie!). http://www.welnowiec.net/faq.php?Name=inne/sys lub z tąd http://www.snapfiles.com/download/dlwinsockxpfix.html

Rzeczywiście, zbyt mało podałem danych.

Zarówno na pierwszym jak i drugim komputerze mam XP z SP2.

Pierwszy komputer (ten z którym mam problemy) podłączony jest do internetu za pomocą Neostrady ( Sagem fast 800 usb). Chcę udostępnic drugiemu komputerowi internet w najprostrzy sposób i korzystac z sieci wewnątrz domu. Dziś ktoś mi podpowiedział, że byc może Neostrada w jakiś sposób “miesza” w tym wszystkim. I jeszcze karty sieciowe. Na pierwszym komputerze jest karta na płycie głównej: gigabyte

GA-K8NF-9, na drugim karta realtek pci 10/100.

A jestes pewien ze zaistalowałeś sterowniki do karty na plycie głównej?

Ja osobiscie mam jeszcze kilka elementów we właściwościach sieci

np.: połączenie 1394

które ktoś może pomylić z połączeniem sieciowym.

Dalej nic nie działa. W międzyczasie doczytałem sie w instrukcji płyty, że jeżeli mam na tym komputerze win xp z sp2 to muszę zainstalowac specjalny sterownik, który jest na cd od płyty głównej. Okazuje się, że nie ma tego sterownika. Sprawdziłem na stronie gigabyte’a. Tam w dziale pytań dowiedziałem się, że nie ma tego sterownika na c.d. ponieważ microsoft wydał specjalne uaktualnienie systemu nr KB885222. Udałem się więc na stronę microsoftu. ściągnąłem tę poprawkę i…nic. Dalej jest tak jak było. Sterownik, który miał byc na c.d. nazywa się unibrain IEEE 1394. Nigdzie nie znalazłem go. Tylko jakieś teksty w mniej lub bardziej orientalnych językach. Co Wy na to?

Złączono Posta : 16.11.2005 (Sro) 20:27

Jednak człowiek uczy się całe życie. Mój problem był całkiem prozaiczny.

Rozwiązanie podsunął mi ade. Chylę czoło. Cały czas byłem przekonany, że połączenie 1394 to połączenie, którego szukam. Okazało się, że nie miałem racji. Właściwa karta sieciowa wyłączona była w biosie. Włączyłem kartę i dalej poszło jak po maśle. Wielkie dzięki.

I jeszcze pozdrowienia dla “myśliwego”.