Problem z telewizorem - obraz przesunięty w dół


(Kpc21) #1

W moim telewizorze obraz jest tak jakby przesunięty w dół, np. na dole widzę tylko pół paska informacyjnego albo jak jest prognoza pogody i podają warunki biometeo to widzę tylko słowo warunki. Ale u góry jest wszystko w normie. Prawie w normie bo logo oglądanej stacji jest trochę niżej niż w innych telewizorach które posiadam. Na samej górze prawej krawędzi ekranu mam taki jakby ząbek. Takie wcięcie obrazu. Dobrze to było widać na poprzednim logo Polsatu. I chciałbym się zapytać, czy to jest normalne czy nie powinno tego efektu być. Telewizor jest marki Elemis, jakiś starszy model.


(fiero) #2

Oczywiście że takiego efektu niepowinno być, pozostał ci jedynie serwis RTV lub jakiś spec od telewizorów. Możliwe że trzeba będzie jedynie podnieść obraz ale możliwe jest też że poszła jakaś cewka, i bardziej będzie się opłacało kupić jakiś lepszy używany TV niż wymieniać tą część.


(Asterisk) #3

Nie powinno tak być - układ odchylania do reulacji


(Piotr 007) #4

nie powinno tego być, polecam serwis RTV, ewwntualnie zajrzuj tutaj:

http://www.elektroda.pl/


(M a x) #5

a ja polecam wejść w tryb serwisowy - ustawienia geometrii i przesunąć obraz do góry - ot cała filozofia - sam to robiłem w swoim Thomsonie http://www.elektroda.pl/rtvforum/elemis ... 42413.html


(Kpc21) #6

Żaden z podanych sposobów wejścia w tryb serwisowy nie działa. W moim TV nie ma opcji zmiany języka, a gdy wciskam przycisk < przy włączonym zegarze z telegazety normalnie robi się ciszej. Nie wiem jaki to model, ale mogę podpowiedzieć że posiada ELEMIS SIESTA MENU i jest wywoływane ono przez przytrzymanie wciśniętego przycisku <-f->.