Problem z temp procka po wymianie pasty i czyszczeniu

mam problem wymieniłem paste na procesorze a ten dalej sie przegrzewa, chodzi konkretnie o intela i5 4200u w laptopie dell inspiron 5537(2013r), leciwy juz sprzet ale dalej chodzi.
Laptop na pulpicie ma 3-8% zużycia procesora temp ok 52 stopnie po czym skacze do 60 i wraca tak co kilka odświerzeń hwinfo i cpu-z podobnie sie ma sytułacja pod czas obciążenia (90%+) ok 65 stopni nagle 75 po czym po 1s sie zbija do 65.

Obstawiam że się zużył już.

52, 60 stopni czy nawet 75 to nie jest przegrzewanie się.
Wcześniej było mniej? Może nażyłeś za dużo/za mało pasty lub źle ją rozsmarowałeś?
Może undervolting jak masz za ciepło?

Obejrzyj: Ciekawy przypadek Asusa...SERWIS LAPTOPA - YouTube Może tak samo jest u Ciebie.

Czytaj ze zrozumieniem temperatura przeskakuje co odświeżenie/skan o 10+ i 10- stopni… Więc to nie wina złego rozsmarowania pasty…

Też tak myśle, mam wrażenie że jest jakieś dziwne „przebicie na sekcji zasilania procesora” i z tąd te skoki.

Też to przerabiałem ale radiator się nagrzewa i odprowadza ciepło bo gdy przyloze rękę do wylotu wętylatora ciepłe powietrze jest wydmuchiwane.

A i miejsce gdzie jest procesor po zdjeciu klawiatur podczas obciążenia jest chłodniejsze od radiatora więc ciepło wód sprawny jest raczej.

Czytaj ze zrozumieniem, skok +10 to nie jest „przegrzewanie się” - ciągle jesteś w akceptowalnym limicie. Wiesz, że to fizycznie niemożliwe, żeby w jeden chwili laptopie temp skoczyła o 10 C więcej i w ciągu 1s spadło o 10 C spadło?
Może po prostu czujnik temperatury zaczął nawalać po tylu latach? Wiesz, że te odczyty przez soft wcale nie muszą odpowiadać rzeczywistości?

No to pisz o czujniku a nie że pasta źle położona XDD co za typ.

Dobra zrobiłem testy i wszystko wskazuje że to nie ma nic zwązanego z napięciami itd najprawdopodobniej to właśnie czujni i teraz jest pytanie jak go wyłączyć?

Bios jak bios jest ale to co potrzeba to nie ma w nim…
Warto się bawić w modowanie tego?

a skąd mamy wiedzieć co akurat Ci tam siedzi? A skąd mamy wiedzieć czy nie przesadziłeś z pastą albo czy nie oszczędzałeś? Jak rozpoznajesz problem to trzeba różne warianty rozważać, zwłaszcza że to może być kilka źródeł problemu. Ludzie ci próbują za darmo pomóc, a ty jeszcze narzekasz.
co za typ.

Ale po co chcesz wyłączać ten czujnik temperatury? Przeszkadza ci, że czasem pokaże więcej?
A może ci wiatraczek już umiera po tylu latach a sprawny by pomógł z temperaturami trochę? Termopady w porządku, czy też wymieniłeś?