Problem z temperaturą Intel C2D E6750

Witam!

Mam problem z temperaturą mojego procka Intel core 2 duo E6750 temperatura jest za wysoka przy normalnej pracy w systemie (word, muzyka, gg) temp. wynosi 50-55 °C a podczas gry około 60-65 °C czy to normalne??

Komp ma około miesiąca i taka temperatura jest od poczatku radiator i wentylator jest orginalny intela

Jak z pastą to nie wiem bo lokalny sprzedawca mi go składał wentylator chodzi i o nic nie chaczy po pół godzinie pracy w całym pokoju jest gorąco.

Czy to normalne z tymi procesorami??

ciut przy dużo… jakie napięcie na procu?

u mnie E6750 podkręcony do 3200MHz ma w IDLE 33*C pod obciążeniem nie więcej niż 50*C

Jak z obiegiem powietrza w obudowie?

Nie wiem o któro ci chodzi w biosie jest cos takiego nie nam sie zabardzo :stuck_out_tongue: :

1.3V

3.2V

5.0V

12.1V

I jeszcze jedno ten procek powinien mieć 2.66 a w biosie pisze że ma 2.13 to normalne??

obieg. komputem mam wystawiony na zewnątrz i oto chodzi że w obudowie z przodu nie ma żawnego wlotu ale z tyłu i na bokasz są

Też mam podobne temperatury na C2d e6300 1,8mhz ;] w idle 47stopni pod dużym obciążeniem maks 55stopni chłodzenie Arctic Cooling Freezer

Tyle że właśnie inne temperatury także mam w miarę wysokie tzn:

płyta główna wacha się od 41 do 43stopni…

procesor graficzny w idle 48stopni pod obciążeniem ok 65stopni ale wiadomo 8800gt ;]

pamięci procesora graficznego w idle ok 44stopnie

otoczenie procesora graficznego 42stopnie

dyski oba wachają się między 35-45stopni…

pastę mam założoną Arctic Cooling Ceramique… chyba spróbuje zmienić na Arctic Silver 5 albo Arctic mx2 może to coś da…

A obieg niby mam dobry w obudowie:

1 wiatrak 120mm z przodu wciągający, 1 wiatrak 80mm od góry wciągający, 1 wiatrak 80mm z tyłu wyciągający oraz 1wiatrak 120mm w zasilaczu wyciągający…

w tym miesiącu chyba jednak zmienię też obudowę bo już nie mam pomysłów :frowning: na CoolerMaster RC-690 http://www.allegro.pl/item291941901_coo … sklep.html + 7wiatraków 120mm i jeden 80mm no i chyba będzie musiało być chłodzniej… ?

Ściągnij ten programik: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183 i w nim weż komputer i czujnik… i podaj temperatury to będzie wiadomo czy to problem z obiegiem powietrza tak jak u mnie ;]

Ja mam coś takiego a co z tymi GHz procek powinien mieć 2.66Ghz a ma 2.13Ghz

Tak to wygląda:

zrobić z tym coś czy niech tak bedzie?

przetaktować go do 2.66 czy strace gwarancję?

Tak był od nowości ustawiony.

Ustaw FSB z 133MHz na 166MHz :slight_smile:

Jak ma oryginalnie 2.66 GHz to nie stracisz gwarancji.