Problem z temperatura karty graficznej

witam.

dzis rozkrecalem komputer. wymienilem paste na procesorze. po odpaleniu sprawdzilem temperatury. karta graficzna w czasie spoczynku okolo 40 stopni max 50. gdy wchodze do gry temperatura w czasie okolo 10 sek podskakuje do 75 stopni, wiatraki pracuja chyba na 100%, i sa bardzo duze spadki fps.po wylaczeniu gry temperatura tez w szybkim czasie spada do normalnej temepratury. karta graficzna rtx 2060 msi gaming z.

w czym moze byc problem?

Obudowa piecyk, temperatura za oknem, zabawa programami do podkręcania, nieumiejętna wymiana pasty na GPU (?). Więcej danych potrzeba. :wink:

pasty na karcie nie zmienialem. tylko ja wyjalem zeby wyczyscic komputer. przed rozkreceniem taki problem nie wystepowal. temperatury wczesniiej max 75 stopni ale po dluzszym czasie odpalonej gry i wiatraki chodzily duzo ciszej. podkrecalem ja przed rozkreceniem i bylo wszystko dobrze.

i duzo wyzsze fps

Dla rtx 2060 maksymalna temperatura to chyba 88 stopni wiec w masz ok temperatury a jak masz chłodzone podzespoły?

To ze od razu skacze ci temperatura do maksa i wiatrak chodzi na maksa brzmi jakbyś włączył jakiś tryb turbo czy podkręcał w aplikacji.

Czy ta temperatura nie przekaracza później tych 75 stopni jak było wcześniej?

nie wlaczalem trybu turbo ani nie podkrecalem. temperatura wczesniej wynosila okolo 75 stopni, rzadko wyzej, 80 chyba nie bylo. teraz temepratura w 15sek podskakuje do 76 stopni i zatrzymuje sie na niej. fps dokladnie teraz okolo 50-60, wczesniej srednio okolo 130.

w jakim sensie jak chlodzone?

Zrób OOCT 15 minut i wklej wyniki, bo z takiego gadania, to ciężko dojść co u Ciebie.
Druga sprawa , ile „Wcześniej” było za oknem i czy nie wsunąłeś teraz komputera np „we wnękę w biurku”, a „wcześniej stał na podłodze”.

komputer stoi w takich samych warunkach jak wczesniej.

jakie ustawienia w tym programie?

W sensie czy np masz założony blok wodny czy radiator i wentylatory.

radiator i wentylatory

Ok to zrób jakiegoś benchmarka, aby potwierdzić wydajność karty. Możesz też zrobić OOCT jak chcesz.

jakie ustawienia w programie ooct?

jeden problem sie rozwiazal. fps sa takie jak byly, ale karta graficzna szybko nagrzewa sie.