Problem z temperaturą karty graficzznej

Witam. Pare dni temu kupiłem nowy laptop. Zainstalowałem " I am alive" i działa bez problemu. Natomiast jak załączam “fife 12” to temperatura karty wzrasta ponad 100 stopni C i komputer się wyłącza. Co jest nie tak?

Przegrzewa się i wyłącza

Co to za laptop? Model/marka

Jeżeli się przegrzewa i wyłącza możesz oddać go na gwarancję

Jeżeli chcesz grac na laptopie to rozważ kupno podstawki chłodzącej

@rradek21

Podstawka chłodząca niewiele daje bo studzi ci głównie obudowe a dokladniej jej spód a nie tzw “Wnetrzności”

takze to na wiele sie nie zda…

ja bym proponował przeczyszczenie układu chłodzenia nanosząc markowa paste termoprzewodząca na GPU i CPU np zalamana STG2 pare stopni w dół będzie :slight_smile:

ale ile to bede wiedzial jak podasz model lapka :slight_smile:

@rradek21

Idąc na ilość postów a nia na jakość wiele nie wskorasz;)

Także proponowałbym ci mówienie faktów a nie teori głoszonej w szkołach… na profilach informatycznych bo to ma sie jak piernik do wiatraka…

Ciekawe jak to się ma do tego:

Prawda jest prosta i brutalna: blackjack1111 jest kolejną ofiarą marketingowego bełkotu, z którego można wyciągnąć błędny wniosek, że na laptopie da się grać “nawet w najnowsze gry”. FIFA 12 nie jest specjalnie wymagającą grą pod kątem technicznym - tak więc - teraz czekamy na dokładny opis tego cuda nowoczesnej techniki …

Laptop 15,6" Acer

AS5750 i3-2350M/8GB/320/DVD-RW GT630M

Oto pełna nazwa modelu. Ale komputer wyłącza mi się chwile po włączeniu gry (ok 1 min). Mam tam w przypadku fify 12 i sims 3. Temperatura jest nienaturalnie wysoka.

IMHO masz dwa wyjścia: reklamować sprzęt, lub pogodzić się z tym co napisałem i ratować sytuację obniżając rozdzielczość i jakość grafiki w grach.

Wbrew pozorom, podstawka o której pisał rradek21 - może być jakąś formą pomocy - ale nie przy takich temperaturach.

Raczej wybiorę to pierwsze wyjście. Dziś jeszcze będę dzwonił do nich. Tylko nurtuje mnie dlaczego tak się dzieje. karta pracuje, wentylator słychać chodzi. I przy jednej grze nic się z kartą specjalnego nie dzieje, a w starych simsach się gotuje. why?

A czytałeś informacje na pudełku ? Idę o zakład że znajdziesz tam zapis o tym, że gra “może nie działać prawidłowo na wersjach mobilnych kart graficznych”. To są kwestie z pogranicza sprzętu i programowania. Nie da się zrobić energooszczędnej karty graficznej, która będzie możliwościami dorównywała karcie “stacjonarnej”. Tak więc na papierze - twój sprzęt może spełniać nawet “rekomendowane wymagania” - zaś w praktyce jest jak jest.

Jest jeszcze jedna sprawa: ponieważ twój laptop ma procesor Sandy Bridge - istnieje pewna szansa że dodatkowo głupieje oprogramowanie przełączające pomiędzy kartami graficznymi. Można podejrzewać, że w przypadku starszych gier - oprogramowanie przełącza grafikę zintegrowaną w procesorze, ten otrzymuje obciążenie i kiedy dochodzi do uruchomienia zabezpieczeń termicznych - laptop się wyłącza. Takich i podobnych “wniosków” można wysnuć jeszcze z kilka, jednakże i tak główną przyczyną pozostanie fakt, że mimo bełkotu marketingowców - nie wszystkie laptopy nadają się do gier i tyle.

A to jest możliwe że się przełącza na zintegrowaną karte, bo gdy gra dochodzi do menu to wszystko okropnie tnie. A czy jest sposób żeby nie przeskakiwało na zintegrowaną karte?