Problem z temperaturą kompa;/

Mam problem z temperaturą kompa:( Zrobiłem pomiar programem SpeedFan i wykazało mi że:

Temp1:42 C

Temp2: -55 C :o

Temp3: 81C :o :shock:

Local: 58C :o

Remote:59C :o

HDO: 36C :slight_smile:

NIŻEJ DAJE LINK Z TEMPERATURĄ:

http://img348.imageshack.us/my.php?imag … urafa8.png

Nie wiem co robić.Temp 2 jest chyba za zimny a w Temp3 Local Remote za gorący i proszę was o pomoc!! :evil:

to jakas pomylka w informacjach systemowych

Nie wiem czy to pomyłka ale mam nadzieję że tak.

Może da sie jakoś inaczej sprawdzić??(jakimś innym programem??)

Nie używaj programów do mierzenia temperatury gdyż one zawsze oszukują.

temperatury minusowe pokazywane są przez programy kiedy mierzy czujnik którego na twojej płycie nie ma dlatego podaje minusowe bzdety.

Prawidłowe dane są pokazywane w biosie prawdopodobnie w menu “hardware monitor” i tylko im wież bo nie wszystkie płyty główne są wyposażone w czujniki które program by chciał zmierzyć.

już myślałem ze naprawde. Dzieki za info pozdro

-55 w komputerze :stuck_out_tongue: to są skutki uboczne wkładania komputera do zamrażalnika i zasypywania go śniegiem na Antarktydzie :smiley:

Tak serio to -55 ciężko by było mieć o ile w ogóle by się dało na Antarktydzie :smiley:

no dobra ale serio to: takie wysokie temperatury się zdarzają, zaopatrz się najlepiej w dodatkowy wentylator, a co do tego -55 to moim zdaniem jest to błąd w pomiarze lub nie masz czujnika temperatury i dlatego pokazuję tak…

Sprawdź, jak pisał PaPuX w Biosie i oprócz tego programem Everest. Tam przekłamania są stosunkowo niewielkie.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1183

Zweryfikuj dane i podaj je tutaj. :slight_smile:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8705F, National LM90 (ISA 290h, SMBus 4Ch)

Nazwa płyty głównej Gigabyte 7VR / 7VRX / 7VTX Series

Temperatury

Płyta główna 40 °C (104 °F)

Procesor 59 °C (138 °F)

Aux 81 °C (178 °F)

IBM IC35L040AVVA07-0 32 °C (90 °F)

Wentylatory

Procesor 4688 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.94 V

+3.3 V 3.10 V

+5 V 4.87 V

+12 V 12.54 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.97 V

Debug Info F 09 FF FF

Debug Info T 40 201 81

Debug Info V 79 56 C2 B5 C4 8C 74 (77)

To kod log z Everestu

Dobre mam temperatury??

kup w sklepie pojemnik ze sprężonym powietrzem i dmuchnij w wentylator przy procku. Temperatura na pewno się zmniejszy u mnie z 68 na 45 stopni wiec nieźle prawda ?