Problem z temperaturą procesora i zawieszaniem się

Witam.

Mam taki problem, po uruchomieniu mó komputer działa sprawnie lecz po pewnym czasie się zawiesza. Po zresetowaniu nie chce się włączyć, codopiero bo wyłączeniu i ponownemu właczeniu sie uruchomi.

I zawsze moj procesor ma temperature 70 stopni +.

Mój sprzęt to:

  • procek Intel Celeron 2.4 Ghz D320

  • płytka głowna Asrock P4I45D

  • grafika ATI 9250 128 MB 64bit

  • twardziel HDD WD CAVIAR BB 80GB

  • 768 ddram 400

  • obudowa LOGICConcept 910J zasil 300w (bardzo mała i być może od tego się grzeje procesor)

  • zasilac Deer DR-B350ATX 350 w

nazwij temat konkretnie - przeczytaj punkt 2.6 regulaminu. Przenoszę do odpowiedniego działu.

gdzie sprawdzasz tą tejmperturę ?

bios/program diagnostyczny ?

jeśli bios ci pokauje taką temperaturę to jest to zdecydowanie za dużo …

warto rozkręcić kompa i przedmuchać sprężonym powietrzem radiator od proca … jeśli nie pomoże to wymiana pasty termoprzewodzącej na nową

co to za proc ?

w każdym razie za wysoka temperatura proca właśnie powoduje zwiechy kompa.

Temperature sprawdzam Speedfanem. Czyściłem juz sprężonym powietrzem i nic nie dało.

dod. twój procesor zatytułuję “Wybierz Celeron D a zapomnisz, co to znaczy mieć zimno w pokoju” To grzejnik komputerowy…moze wymienić cooler na procku i pastę!?

Movement , proszę nie podczepiać się pod tematy innych userów. Masz problem, załóż własny topik.

Log ogólnie czysty.

Drobna kosmetyka:

Usuń powyżej przedstawione wpisy korzystając z HijackThis.

Panel sterowania => Java Plug-in => Update => odznacz opcję Check for updates automatically.

Start => uruchom => msconfig => zakładka Uruchamianie => możesz odznaczyć w/w.

Jeśli nie korzystasz z zaawansowanych usług tekstowych to je wyłącz: Panel sterowania => Opcje regionalne => Języki => Szczegóły => Zaawansowane => zaznacz wyłącz zaawansowane usługi tekstowe.

W opcjach GG możesz wyłączyć uruchamianie przy starcie systemu jeśli nie jest Ci potrzebne.

BTW - proponuję zmianę komunikatora na równie dobry umożliwiający przy tym korzystanie z protokołu GG. Np. AQQ.