Problem z temperaturami EVGA GTX 960

Witam :slight_smile:

Otóż wczoraj przyszedł do mnie mój wymarzony sprzęt i5-6500 oraz EVGA GTX 960 4GB. Problem polega na tym ,że karta po krótkiej rozgrywce nagrzewa się do 65-70 stopni :frowning: Martwi mnie to tym bardziej ,że karta praktycznie parzy po dotknięciu :frowning: Sama karta ma podobno pół-pasywne chłodzenie lecz wentylatory cały czas pracują :confused: Czy ktoś wie czy to normalne?

Pozdrawiam Szymon !

Masz wersję chłodzenia acx 2.0? Temperatura 70 st w grach, szczególnie przy gorzej wentylowanej obudowie nie powinna dziwić. 

Dokładnie jest to acx 2.0 :confused: Aktualnie zauważyłem ,że karta działa jednak w trybie pół-pasywnym :slight_smile: Natomiast martwi mnie boxowe chłodzenie cpu :confused: Wyje jak chore, non stop 1600 obrotów nawet w korzystaniu  z przeglądarki :confused:

https://naforum.zapodaj.net/23b2f2289ff9.png.html

Jeśli hałas wentylatora procesora ci przeszkadza to możesz zmniejszyć go z poziomu bios (obniżając obroty) lub zmienić układ chłodzenia na cichszy np. SilentiumPC fera 2.

Właśnie próbowałem zmiany obrotów z poziomu biosu ale ten jakby w ogóle nie reagował na te zmiany :confused: Jeśli chodzi o SilentumPC fera 2 to najprawdopodobniej go zamówię bo nie ukrywam ,że hałas wydawany przez boxowe chłodzenie strasznie mnie denerwuje :slight_smile:

lordkuba25  proszę konkretnie zatytułować wątek.

Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Mam tę samą kartę i używam MSI afterburner i wtedy wentylatory regulują odpowiednio ilość obrotów i wtedy temperatura w czasie gry wynosi średnio 55 stopni 60.