Problem z temperaturami komputera!


(Skrzynia) #1

Witam. Nie znam się na bardzo na temperaturach w komputerze, ale ostatnio ciągle mi sie on zacina i trzeba resetowac. Dlatego proszę o ocenienie moich temperatur, które zmierzyłem za pomocą programu SpeedFan i wytłumaczenie mi jak je zmienić jeżeli są złe.

tempfy3.th.png


(Antek A) #2

hehe 144 C... albo speedfan źle odczytuję temperaturę albo rzeczywiście takową temperaturę posiadasz, a jeśli posiadasz to jest się czym martwić! radziłbym rozkręcić kompa i wyczyścić chłodzenie na procku jeśli jeszcze tego nie robiłeś... weź jeszcze sobie ściągnij Everesta i zobacz jakie temperatury Ci pokaże


(Goodprogram) #3

za pewne te same

Skrzynia94 , masz albo czujnik jakiś walniety, albo tyle kurzu w kompie, a najważniejsze to ze takimi programami sie temp. nie mierz bo nie odczytuje prawidłowo

sprawdz temp. czujnikiem


(Mateusz 931) #4

Zmierz innym programem, sprawdź w biosie. Raczej nie możliwe przy takiej temp. czułbyś zapach dymu :stuck_out_tongue: Ale przeczyścić wiatraczki i tak możesz.


(dragonn) #5

Raczej źle czyta, u mnie Temp1 miał -2C co raczej też niemożliwe bo mam normalne chłodzenie, nawet na wodnym takich temperatur nie osiągniesz :smiley: , polecam Eversta.