Problem z Temperaturami

Witam,

Otóż zaniepokoiła mnie strasznie temperatura płyty głównej, gdy ostatnio wymieniałem procesor Pentiuma D 320 2,4ghz na Pentiuma 4 3,2 ghz z ht (płyta główna Msi Ms-7042). Sama temperatura procesora jest niska, ale płyta grzeje od 73 do 76 stopni w stresie (tak było na częstotliwości taktowania 3,2 ghz). Po jakimś czasie procek zniżył taktowanie do 2,8 ghz (pewnie nie mógł znieśc tamtej temperatury), w przypadku tego taktowania temepratura wynosi od 67 do 72 stopi:

Temperatury:

Płyta główna 70 °C (158 °F)

Procesor 32 °C (90 °F)

Wentylatory

Procesor 3668 RPM

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.33 V

+3.3 V 3.33 V

+5 V 5.16 V

+12 V 12.32 V

-12 V -11.71 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.17 V

Do wcześniejszego procka pasta nie była zbytnio potrzebna, więc się za bardzo nie orientuje, także czy w tej sytuacji pasta potrafiłaby zniwelowac tak wysoką temperaturę? Czy winę również ponosi bardzo słabe chłodzenie?

Rad byłbym usłyszec kilka porad, z góry dziękuję…

Możliwe że wina chłodzenia na mostku północnym, albo poprostu biedak nie wyrabuia.

Kręciłeś może karte graficzną??

Nie kręciłem, nic nie jest kręcone. btw Pasty w ogóle nie mam ;]

To kup pastę i nałóż.

pasta Arctic silver 5 ok.15 zł. Załóż też wentyl na tył obudowy by wyciągał powietrze z budy.

Dzięki za pomoc.

Czy brak pasty może spowodować mniejszą wydajność procesora? Bo właśnie odkryłem, że raz mój procek działa na mnożniku 16x 200 ( 3,2), a raz na 14x200 (2,8). Kiedy jest na mnożniku 14, bus speed spada do 175,03 i robi się 2456 hmmm, jakieś uwagi?

Nie ma czegos takiego.

Proszę to zmienić

masz włączony tryb oszczędzania energi…

u mnie jak nic nie robie to mam mnożnik x5 a jak robię coś wymagającego procka to załącza mi się mnożnik x10.5…

muszę cię zmartwić ale nie było to mądre…

Można zmienić na tak, aby mnożnik ciągle był na najwyższym? hmm i gdzie można zmienić opcje oszczędzania energii?

Btw. Dlaczego zły wybór?

Pentium D to 2 rdzeniowy procek

a Pentium 4 jedno…

nie prawda…

Pentium D to pseudo 2 rdzeniowy procek…

Pentium D jak i Pentium 4 są bardzo, bardzo słabe…

klopas

Pentium D to w pełni 2 rdzeniowy procesor a to że na jednej płytce umieścili dwa kawałki krzemu nie ma znaczenia a dokładniej procesor głównie z powodu nie udanej architektury Pentium IV jest tak nieudanym procesorem a fakt nie efektywnego umieszczenia dwóch kawałków krzemu na płytce PCB ten obraz nieszczęścia tylko pogłębiał.

zaktualizuj bios płyty może on przekłamuje temp. z nowym prockiem, zdejmij radiator przesmaruj chipset płyty głównej nową dobrą pastą termoprzewodzącą nałóż radiator z powrotem i wtedy sprawdź temp. jeżeli nie wiele to dało kup mały wentyl 40 mm powinien wystarczyć.

Przecież nie będę wsadzał do socketa 478 jakieś procki za kosmiczna cenę. Penitum 4 3,2 z ht napewno wystarczy :wink: Do tej płyty nie ma za dużego pola manewru… Chyba, że Pentium D 3,0 z cachem 2x 1 mb

Dzięki za rade Kabut0 tylko z tą aktualizacja biosu miałem wczesniej pare problemów bo nie moglem nic znalezc. Znasz może jakiś link do strony? (Płyta Msi Ms-7042)

pozdrawiam

Jeżeli Pentium D to pseudo 2 rdzeniowy procek to Q6600 jest pseudo 4 rdzeniowym.

Pentium D to są połączone ze sobą dwa Pentium 4, a Q6600 to są dwa połączone E6600 w prawie identyczny sposób.

Więc skoro uważasz ze P D nie jest 2 rdzeniowcem to i Q66 nie jest cztero.

Pentrium D niby jest dwu rdzeniowy ale w najgorszej postaci jaka tylko może być brak tu jakichkolwiek nowych rozwiązań jak w pentium dual core albo core duo itp… to po prostu dwa rdzenie pentium 4 czyli dwa piekarniki w jednym opakowaniu ;D

Mimo to jest to procesor dwu rdzeniowy w 100% co nie zmienia faktu że to szrot.