Problem z temperaturami?

(Rufus2009) #1

Witam.

Od paru dni mam taki problem, ostatnio wywalało mi blue screena, poszedłem do informatyka z PC, powiedział że niby przepełniony dysk i stąd te bluescreeny, poczyścił ten dysk, teraz mam wolne 150GB z 250GB.

Jednak jeżeli komputer dłużej pochodzi - resetuje komputer.

Domyślam się że to przez wysoką temperature GPU.

Dodam że są to temperatury ze zdjętą górą obudowy (boki, przód, tył jest, góra w zasadzie też bo i tak jest zasłonięta przez szkielet)

Pozdrawiam.

(Psembol) #2

44 stopnie to bardzo mało :slight_smile: Może coś z zasilaczem

(Rufus2009) #3

Chodzi mi bardziej o GPU, czy jego temperatura też jest dobra? Karta graficzna to Gigabyte Geforce 8600GT. Nie znam jeszcze temperatur dysku, obym się nie przeraził..

(_abrakadabra_) #4

Ta karta ma pasywne chłodzenie, nie ? Jak tak to temp. są raczej normalne, acz z wiadomych względów wysokie.

Na twoim miejscu to bym nałożył nową pastę termoprzewodzącą i zamontował na nią jakiś wentylator.

A bluescreen'y to nie muszą być z powodu karty. Podaj lepiej jaki masz zasilacz - marka, model, moc.

(Marek Krakus) #5

Pamiętasz kod błędu.Pobierz Bluescreen view ze strony Nirsoft-u(portable+ spolszczenie).Rozpakuj do folderu,ustaw na karcie system-zaawansowane ustawienia systemu-uruchamianie i odzyskiwanie na mały zrzut.Potem możesz tym programem odczytać co spowodowało blue screen.

(Agatonster) #6

bartek1586 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Chojinka) #7

zapewne karta graficzna podgrzewa ci radiator od płyty gł. podczas grania dotknij palcem radiatora na płycie i karty graficznej. jak parzy to zakładaj wiatraki.