Problem z *tif

Dlaczego żadne programy (Corel, ACDSee) nie chcą mi otwierać zdjęć w formacie *tif ?

Corel możliwe że nie obsługuje tego formatu (na 100% nie jestem pewny). Do acdesee pewnie istnieje jakaś wtyczka. Na bank otworzysz go przeglądarką Xnview która obsługuje największą ilosc formatów graficznych. Do pobrania:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=5&id=359

Reszty doczytasz się może tutaj (strona anglojęzyczna):

http://filext.com/detaillist.php?extdet … mit3=Go%21

Jeśli byś isę jednak upierał przy ACDSee, to zobacz tutaj.

http://www.acdsystems.com/english/Support/KnowledgeBase/article?id=2293

Co prawda dotyczy to plików *.tiff (przez dwa f), a nie *.tif (przez jedno f), ale i jedne, i drugie pliki są tego samego rodzaju, więc powinno zadziałać.

Mi Corel otwiera takie pliki zastosój się do wskazówek które wyskoczą ci w programie :wink:

Post 1 :

Problem jest trochę inny. Tiff nie otwiera się przy dwukrotnym

kliknięciu na zdjęcie. I brakuje ikonki *tiffa. Jesteś jakaś inna

(zastępcza). Obrazek otwiera się dopiero poprzez uruchomienie

okna “Otwórz” i wskazanie na konkretne zdjęcie.

Post 2 :

Tak jest w Corel’u i ACDSee.


Ukłony od Zmień

Asterisk

CorelDraw bo chyba o tym piszesz można otworzyć albo poleceniem wstaw lub zaimportuj grafikę z rozszerzeniem tif jak i inne formaty graficzne.Nie wiem w którym momencie i w jakim oknie dialogowym masz ten problem.Nie powinno być problemu z otwarciem tego pliku przez pakiet dodatkowy Corela “Photopaint”.Co do ACDSee to dziwna sprawa,chyba,że jest to jakaś stara wersja,która nie obsługuje tych rozszerzeń lub ma jakieś problemy innej natury.

Po prostu to okno dialogowe nie widzi tego rozszerzenia.

Wytłumaczę to na innym przykładzie.Jeśli byś chciał przez Worda otworzyć grafikę i użyjesz opcji Open i wejdziesz do katalogu z grafikami to okno będzie puste bo program szuka plików z roszerzeniem doc lub txt.I w tym momencie żeby dokonać wciągnięcia grafiki do dokumentu musisz użyć opcji Wstaw grafikę lub zaimportuj.

Oj, nie. Dokument *tiff ma zawsze charakterystyczną ikonkę. W moim komputerze, przy reinstalacji Windowsa, gdzieś zapodziały się te ikonki przy dokumentach zapisywanych jako *tiff’y. Mają obecnie dziwną ikonkę (nijaką), chyba okienko windowsa. I nie otwierają się wprost w żadnym programie. Coś stało się z zapisywaniem zdjęć na format *tiff. To znaczy zapisują się, ale nie tak, jak powinny. Bez charakterytycznej ikonki. No, i potem jest problem z otwieraniem.

Przykład:

Mam zdjęcie zapisane w *jgeg. Klikam dwa razy i automatycznie otwiera się w ACDSee. Przy zdjęciu zapisanym w formacie *tiff (przy dwukrotnym kliknięciu) pokazuje się komunikat: “Plik nie został znaleziony”. Otwiera się dopiero poprzez Plik - Otwórz (wskazanie na zdjęcie).

Oj,raczej tak!Przeczytaj to co poniżej napisałem!

Bo teraz nie jest przypisany,żaden konkretny program domyślny do otwierania tego pliku.Zaznacz plik tiff myszką i przyciśnij prawy przycisk myszy jednocześnie przytrzymując klawisz “lewy Shift” .Wyświetli się wiele funkcji w tym:"Otwórz z z…"Pyknij w to i wyświetli Ci się okno dialogowe z listą programów dostępnych na twym kompie.Wybierz przykładowo jedną z przeglądarek plików graficznych np.ACDSee i zatwierdź.Teraz zawsze plik tiff będzie miał ikonkę tej przeglądarki i ona jako domyślna będzie otwierać to rozszerzenie.

Bardzo często jest tak,że nowo instalowany program obsługujący przeglądanie plików graficznym sam podmieni ikonki wszystkich rozszerzeń graficznych typu BMP,JPG,TIFF,GIF…itd. i wtedy znów samoistnie zmieni się wygląd przykładowej ikonki pliku- tiff i a także nastąpi zmiana programu domyślnego,który otwierać będzie to rozszerzenie na ten nowy.

A to jeszcze inna para kaloszy.Jeśli teraz będzie plik otwierany przez ACDSee to w oknie Corela gdzie np. nie będzie widać ikonki tiff musisz zmienić w oknie dialogowym Open na pokazanie wszystkich pików(bez względu na rozszerzenie) i wtedy będziesz widział ten plik,ale jak go cykniesz to zamiast w Corelu otworzy się w ADCSee.Więc jedyną możliwością jest funkcja Wstaw grafikę,żeby plik tiff został zaimportowany do Corela.

Dzięki Kerimusie! To naprawdę działa. Mam jeszcze pytanie: przy zdjęciu w *tiff pojawia się ikonka ACDSee. Natomiast przy zdjęciach w *jpeg, które też domyślnie otwierają się w ACDSee, jest inna ikonka (ta od *jpeg-ów).

Na przykład przy plikach w Bitmapie też jest charakterystyczna ikonka *bmp, a nie ta z logo ACDSee

Wejdź w Panel Sterowania>narzędzia>opcje folderów>typy plików>tutaj szukasz danego rozszerzenia>zaznaczasz go i klikasz "zaawansowane>"zmień ikone

W Panelu Sterowania nie mam Narzędzi. Jest np. System, Dodaj/Usuń Programy, Sieć itp.

Tutaj:

3.JPG

Masz WInXp??

Mam Windowsa 98. Wszystko jest (Plik, Edycja, Widok, Przejdź, Ulubione, Pomoc), ale Narzędzi nie ma.

Narzędzia powinieneś mieć, aczkolwiek bez Opcji folderów - tak jest przynajmniej w WIN98 SE. :roll:

ryszard!

Idę dokładnie tropem Damiana , ale w Windows98 SE! :lol:

Myślę, że w W98 SE jest tak samo jak w W98.

Start -> Ustawienia -> Opcje folderów -> Typy plików -> szukasz rozszerzenia -> Edytuj -> Zmień ikonę